Електронні послуги у сфері містобудування вже доступні на порталі Дія

З 5 жовтня цього року послуги щодо отримання права на виконання будівельних робіт та введення у експлуатацію збудованих будівництвом об’єктів, що належать до класу наслідків СС1, доступні фізичним та юридичним особам у режимі онлайн.

Міністерство цифрової трансформації презентувало масштабне оновлення Дії – нові електронні послуги у застосунку та на порталі.

Це важливий крок у розвитку реформи галузі містобудування, котрий став другим етапом у запровадженні Єдиної Державної електронної системи у сфері будівництва.

У оновленій версії Дія 2.0. з’явилися перші електронні будівельні послуги.

Відтепер онлайн можна розпочати та завершити будівництво об’єктів, що належать до класу наслідків СС1 (приватні будинки, малі споруди, кафе, тощо). Доступні 4 послуги, а саме:

– повідомлення про початок підготовчих робіт;

– повідомлення про початок будівельних робіт по будпаспорту

– повідомлення про початок будівельних робіт СС1

– декларація про готовність об’єкту до експлуатації.

Для отримання вказаних електронних послуг необхідно мати тільки електронний цифровий підпис.

Що таке електронний підпис та як підписувати документи онлайн, можна дізнатися, ознайомившись з інструкцією на сайті Дія.

За наявності електронного цифрового підпису для отримання вказаних послуг у режимі онлайн, необхідно зареєструватися  або авторизуватися на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за електронним підписом, вибрати необхідну Вам послугу та заповнити онлайн-форму на отримання послуги.

Електронна система самостійно прийматиме рішення на підставі перевірки даних з Державних реєстрів та без жодного втручання чиновників, що унеможливить будь-яку корупційну складову.

Так, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області рекомендує отримувати якісні державні безкоштовні послуги у режимі онлайн на порталі diia.gov.ua.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *