Фінансова підтримка ЄС: у чому переваги для України?

Україна отримує від ЄС різну підтримку — макрофінансову, експертну, міжнародну технічну. А ще підтримку від європейських фінансових установ для різних проєктів, наприклад тепломодернізації будинків або розвитку відновлювальної енергетики. Така співпраця вигідна і європейцям, і українцям, адже дозволяє вирішувати спільні виклики, як от сучасна логістика або захист довкілля.

Офіс віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з цього приводу пропонує кілька прикладів.

Єврокомісія та Європейський банк реконструкції та розвитку поряд з іншими країнами долучилися до фінансування проєкту «Укриття» у Чорнобильській зоні. У 2019 році новий, безпечний саркофаг над розплавленим реактором став одним із найбільших прикладів міжнародної співпраці у галузі ядерної безпеки.

Ви сідаєте у новенький енергоефективний тролейбус у вашому місті? Можливо, ці кошти залучені Європейським інвестиційним банком або Європейським банком реконструкції та розвитку. Так само #ЄІБ та #ЄБРР надавали фінансування Україні для ремонту українських шкіл або лікарень. А у вересні Україна ратифікувала угоди з Європейським інвестиційним банком на 500 млн євро кредитів для ремонту українських доріг. Ваше місто теж може скористатись усіма цими можливостями.

Це дуже вигідна співпраця, бо ЄС — це союз економічно сильних держав, тому наші партнери допомагають збудувати в Україні європейську якість життя. Але будуємо цю якість ми самі, впроваджуючи потрібні реформи у кожному населеному пункті України.

Загалом з 2014 року ЄС разом із європейськими фінансовими інституціями мобілізували для України 16,5 млрд євро грантів і позик.

Один із видів підтримки — макрофінансова допомога. По суті це позика, яку ЄС надає партнерам, що долають економічні труднощі. Цю позику треба повертати, але вона має найбільш привабливі умови серед інших, бо є найдешевшою.

Механізм такий: ЄС сам бере кредит під низький відсоток і під схожий низький відсоток передає іншій країні. Якщо б країна сама брала подібний кредит без підтримки ЄС — умови могли б бути гіршими. Запозичені кошти зазвичай спрямовані на найбільш важливі напрямки, а також допомагають державі вчасно забезпечити необхідні виплати тощо. Цьогорічна макрофінансова допомога Україні у розмірі 1,2 млрд євро була узгоджена з ЄС у липні. Вона буде спрямована на боротьбу з наслідками коронакризи, а також відновлення економіки України, продовженням ключових реформ. Перші 600 млн євро з програми Україна отримала у грудні.

Міжнародна технічна допомога є безповоротною. У першу чергу вона спрямована на впровадження успішних реформ. Україна отримує таку підтримку через різні європейські програми та проєкти. ULEAD з Європою / ULEAD with Europe допомагає децентралізації, яка дозволяє містечкам спрямувати більше коштів на свій розвиток. Антикорупційна ініціатива ЄС сприяє боротьбі з корупцією, а Association4U — посилює державні органи влади для проведення євроінтеграційних реформ.

А бачили «поліцію діалогу» на власних вулицях? Ця реформа впроваджувалась за підтримки консультативної місії ЄС в Україні. EUAM Ukraine Поліція діалогу допомагає уникати напруги під час масових заходів.

Завдяки цій тісній і взаємовигідній співпраці будується наше партнерство, адже євроінтеграція — це можливість побудувати комфортне середовище для проживання громадян різних країн Європи.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *