Фінансування розвитку інфраструктури ОТГ здійснюється за умови розробки органами місцевого самоврядування цільових проектів

Сьогодні під головуванням заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського відбувся семінар для представників об’єднаних територіальних громад, на якому розглянуті актуальні питання підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.

Про зміни до порядку надання субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам для ОТГ, особливості підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку, проектних заявок розповіли керівники та фахівці департаментів фінансів; економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА; КП «Проексперт»; служби автомобільних доріг в області; головного управління Державної казначейської служби України в області; Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» і регіональні консультанти АМУ проекту «Пульс».

«Цільове призначення субвенції – підтримка формування інфраструктури ОТГ –  зауважив Богдан Кобилянський. – Громади, для яких передбачені кошти субвенції, повинні цьогоріч їх освоїти. Для надання фахової консультації ми зібрали потрібних фахівців, які нададуть рекомендації з підготовки проектів щодо освоєння цих коштів представникам об’єднаних територіальних громад». Також посадовець рекомендував керівникам ОТГ подавати ці проекти на розгляд обласної комісії до 1 липня.

Важливо зауважити, що за рахунок цієї субвенції об’єднані територіальні громади отримають фінансове забезпечення для розробки проектної, містобудівної та планувальної документації, нове будівництво, ремонт вулиць, доріг, мостів, об’єктів водопостачання і водовідведення, об’єктів поводження з відходами, рекультивацію територій сміттєзвалищ, закупівлю шкільних автобусів, пожежної і спеціальної рятувальної техніки, пожежно-рятувального оснащення, спеціалізованих санітарних транспортних засобів для лікувальних закладів тощо.

Довідково

Уряд затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури 366 ОТГ на 2017 рік в розмірі 1,5 млрд. гривень.

Розподіл субвенції між місцевими бюджетами здійснювався з урахуванням двох показників – чисельності населення ОТГ та площі їх території. 366 ОТГ в Україні зможуть спрямувати ці кошти у розвиток інфраструктури.

Кошти субвенції у розмірі 43,2241 млн. грн. розподілені на 11 ОТГ області. Зокрема, для Печеніженської ОТГ передбачено 5,7906 млн. грн., Старобогородчанської  – 3,0576 млн. грн., Верхнянської – 5,2966 млн. грн., Білоберізької – 1,4469 млн. грн., Витвицької – 3,6249 млн. грн., Матеївецької – 3,2517 млн. грн., Більшівцівської – 2,5473 млн. грн., Нижньовербізької – 4,2864 млн. грн., П’ядицької – 4,7076 млн. грн., Космацької – 4,0962 млн. грн., Тлумацької – 5,1183 млн. гривень.

Додамо, що постановою Кабінету міністрів України від 7 червня 2017 року № 410 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ», удосконалено порядок та умови надання вказаної субвенції шляхом розширення напрямів її використання.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *