Формування активної життєвої позиції в осіб з особливими потребами: від мрій до цілей 3 грудня в усьому світі відзначається День інвалідів. Цей день – не свято, а скоріше нагода привернути увагу здорової частини суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями – невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням, навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, вирішенні навіть найпростіших життєвих потреб.
З цією метою до Міжнародного дня інвалідів, 4 грудня 2015 року в Надвірнянському районному центрі зайнятості з представниками: Наталією Вінтоняк – головним спеціалістом відділу соціального обслуговування інвалідів війни, ветеранів праці, наглядом призначення та виплат пенсій та  Роксоляни Сабадаш – головним державним інспектором Управління  Держпраці  України в Івано-Франківській області, відбувся інформаційний семінар для осіб із обмеженою працездатністю на тему: «Соціальні послуги служби зайнятості – громадянам з обмеженою працездатністю».
В даному заході активно взяли участь – директор Володимир Петрішак, начальники відділів активної підтримки безробітних Наталія Андрійович, відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Ткач, заступник начальника відділу надання соціальних послуг населенню Ольга Хантіль.
  «Людині з вадами здоров’я, яка втратила можливість працювати на попередньому робочому місці чи взагалі не працювала, дуже важко адаптуватися до сучасних умов на ринку праці. Служба зайнятості не стоїть осторонь цих проблем» – розпочала захід Уляна Півторанюк – фахівець відділу активної підтримки безробітних.“Оскільки головним акцентом при вирішенні проблем працевлаштування осіб з інвалідністю на сьогодні є підвищення їх конкурентноздатності на ринку праці та соціальні гарантії щодо реалізації права на трудову діяльність, особам надається цілий спектр послуг: стажування на замовлення роботодавців, професійне навчання за рахунок коштів служби зайнятості. Велику увагу присутніх було звернуто на те, що такі види працевлаштування, як самозайнятість та підприємницька діяльність осіб з обмеженими можливостями допоможе їм у власному самоствердженню, підвищенню матеріального рівня, тобто впевненості у власних силах” – вела бесіду спеціаліст.
Наталія Андрійович, начальник відділу активної підтримки безробітних, довела до відома, що особи з обмеженою працездатністю безкоштовно можуть отримати в центрі зайнятості: підбір роботи, консультації щодо її пошуку та роз’яснення правових аспектів зайнятості, допомогу у визначенні професійних нахилів і вподобань, адже для них створено всі умови для безперешкодного доступу. Оформлено інформаційний куточок для самостійного пошуку роботи особами з обмеженими фізичними можливостями, де вони мають змогу отримати необхідну інформацію щодо працевлаштування, можливостей професійної підготовки та перепідготовки.

В свою чергу Ірина Ткач –  начальник відділу взаємодії з роботодавцями ознайомила осіб із обмеженою працездатністю з державними гарантіями у сфері зайнятості, згідно з якими центр зайнятості сприяє їх трудовій реабілітації та працевлаштуванню на вільні робочі місця, обов’язково із  врахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії.

Про отримання технічних засобів реабілітації, одноразову допомогу особам з обмеженою працездатністю, навчання за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів., санаторно-курортного лікування – проінформувала представник Управління соціального захисту населення Наталія Вінтоняк.
Роксоляна Сабадаш зі вступним словом важливості знань щодо чинного трудового законодавства праці осіб з обмеженою працездатністю,  зупинила увагу присутніх на питаннях практичного застосування діючого законодавства в сфері соціального захисту та зайнятості.Не менш важливою була інформація про права та гарантії людей з інвалідністю, оформленням трудових відносин.Також учасникам доведено до відома, що інвалідами вважаються особи зі стійким розладом функцій організму внаслідок захворювання, травм та уроджених дефектів, що обмежують їх життєдіяльність, та які потребують соціальної допомоги і захисту. Як міра втрати здоров'я інвалідність визначається шляхом експертного обстеження медико-соціальними експертними комісіями МОЗ. Порядок організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 1994 р. №221.
Підводячи підсумок проведеного семінару, директор Надвірнянського районного центру зайнятості Володимир Петрішак зазначив, що такі заходи мають велике значення як для осіб з обмеженою працездатністю так і для роботодавців, адже кожен учасник цього діалогу відчуває дружню підтримку спеціалістів центру зайнятості. Захід пройшов в доброзичливій атмосфері, було багато запитань на які всі запрошені отримали відповідь.

Надвірнянський районний центр зайнятості
Відділ активної підтримки безробітних

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *