Громадяни мають вільно розпоряджатися своєю власністю – ціль земельної реформи

Дати можливість громадянам вільно розпоряджатися своєю власністю. Така основна ціль законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який зараз активно обговорюється у державі на усіх рівнях.
Про це йшлося 20 листопада на всеукраїнській нараді з питань підготовки до запровадження ринку землі. Офіційне представництво Івано-Франківщини на цьому заході очолив голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль. До обговорення долучилися й народні депутати України Олена Вінтоняк, Василь Мокан, Едуард Прощук, Олександр Матусевич, Зіновій Андрійович, представники об’єднаних територіальних громад Прикарпаття, райдержадміністрацій, есперти.

Акцентувалася увага на тому, що це законопроект не про продаж, а про обіг земель сільськогосподарського призначення. Це можливість для об’єднаних територіальних громад, громад та громадян використати своє конституційне право на вільне володіння власним майном, яким є також земельна ділянка.

«Ніхто не буде заставляти, мотивувати громадян продавати землю після уведення в дію закону, – наголосив Василь Мокан. – За результатами соцопитування тільки 5-7 відсотків власників паїв зголосилися продати свою земельну ділянку у перший рік. Мова йде про те, що після запуску цивілізованого обігу земель буде підвищена і вартість самої землі, і вартість оренди. І це у наших спільних інтересах».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *