Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Геннадій Зубко: запуск Фонду енергоефективності заощадить щороку 1,5 млрд куб м газу і 5 млрд грн субсидій

Із запуском Фонду енергоефективності, за умови належного фінансування, вже до 2021-го розраховуємо заощадити до 1,5 млрд куб м газу щороку. Ще 5 млрд грн щорічно заощадимо на фінансуванні субсидій. Запуск Фонду відкриває новий інноваційний ринок енергоефективних технологій. А це — до 75 тис нових високооплачуваних робочих місць і до 10 млрд грн додаткових податкових надходжень щороку. Про це ідеться у статті «Тепла реформа: перевірка України на зрілість» для видання «Дзеркало тижня».

«В Україні практично все готове до старту Фонду енергоефективності. Однак є істотна перешкода — відсутність необхідного законодавства. Верховна Рада не ухвалила необхідного пакета законів, який запалить «зелене світло» енергоефективній Україні», – зазначає віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у статті.
«Чотири законопроекти погоджено з усіма залученими у процес сторонами. Зі Світовим банком, IFC, ЄБРР, USAID, іншими міжнародними партнерами, готовими фінансувати програми Фонду. Їх підтримує експертне середовище — «Реанімаційний пакет реформ», Громадянська мережа ОПОРА, «Енергоефективні міста України", інші впливові громадські ініціативи», – говорить Зубко.
За його словами, фінансова й технічна підтримка Фонду буде доступною і приватним домогосподарствам, і домогосподарствам у багатоквартирних будинках. Фонд компенсуватиме до половини видатків на проект із реновації будинку.
«В Україні 15 млн домогосподарств, половина їх — у 120 тисячах багатоповерхових будинків. Майже 70% коштів у структурі рахунків за ЖКП становлять опалення та гаряче водопостачання. Саме ці послуги мають найбільший потенціал економії — до 60%. Тож житловий фонд має найбільший потенціал до економії енергоресурсів», – зауважив Геннадій Зубко.
 Довідково. Законодавчий пакет з енергоефективності.
1. Законопроект «Про житлово-комунальні послуги» (№1581-д) створює умови для розвитку конкуренції на ринку ЖКП і дозволяє споживачам укладати прозорі договори напряму з постачальниками послуг.
2. Законопроект «Про комерційний облік комунальних послуг» (№4901) запроваджує обов'язкове встановлення лічильників. Люди сплачуватимуть лише за спожиті послуги, а не за розкопані труби та втрати в мережах, і матимуть стимул для проведення заходів з підвищення енергоефективності.
3. Законопроект «Про енергетичну ефективність будівель» (№4941) запроваджує механізм отримання уніфікованого сертифіката енергоефективності будівлі. Сертифікат буде містить інформацію про споживання енергетичних ресурсів будинком та рекомендації з підвищення енергоефективності.
4. Законопроект «Про Фонд енергоефективності» (№5598) надасть українським родинам фінансову підтримку та технічні рішення, які зменшать споживання енергоресурсів та витрати на комунальні послуги. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *