Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Голова райдержадміністрації Олександр Кеніз взяв участь в засіданні «круглого столу» на тему «Напрямки розвитку та існуючі проблеми лісопереробної галузі області»

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки відбулося засідання «круглого столу» на тему «Напрямки розвитку та існуючі проблеми лісопереробної галузі області».

Участь в обговорені актуальних питань зазначеної тематики взяли заступник голови ОДА Ярослав Паранюк, керівник апарату Роман Маланій, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрацій, представники галузі, громадськість області, голова райдержадміністрації Олександр Кеніз та депутат обласної ради Юрій Голіней.

Розпочинаючи захід, Марія Савка зазначила, що метою його проведення є розробка дорожньої карти, згідно з якою розвиватиметься лісопереробна галузь Прикарпаття.

Під час засідання присутніх проінформували про стан та перспективи розвитку сфери, окреслили проблематику, від вирішення якої залежить майбутнє лісопереробних підприємств області. Зазначалося, що лісопереробна галузь має значний потенціал для розвитку, адже є однією із експортно-орієнтованих сфер економіки. Від успішної роботи деревообробних підприємств сьогодні залежить наповнення місцевих бюджетів області, забезпеченість роботою населення. Варто додати, що у зв’язку із виробництвом енергозберігаючої продукції, попит на деревину постійно зростає. До слова, цьогорічні обсяги реалізованої продукції склали понад 2,8 млрд грн. Серед проблемних питань галузі – низький рівень глибокої переробки деревини, потреба у капіталовкладеннях, недосконалість умов проведення електронних торгів із продажу сировини.

На переконання Марії Савки, для розвитку економіки області місцеві підприємства – товаровиробники повинні бути забезпечені власною сировиною. Тож, не зважаючи на те, що Івано-Франківщина зацікавлена у залученні іноземних інвестицій у лісопереробну галузь, місцевий бізнес обов’язково повинен забезпечуватися ресурсами для роботи.

Жваву дискусію спричинили також питання проведення електронних торгів із продажу деревини, адже не у всіх переробників є повноцінний доступ до Інтернет-мережі. Окрім того, через умови організації та проведення електронного продажу, багато виробників продукції лісопереробки може залишитися без сировини, що, своєю чергою, веде до простою підприємства та завдає йому збитків.

У своєму виступі Олександр Кеніз виділив найбільших виробників та бюджетоутворюючі господарства Надвірнянського району, а саме: ТОВ "Свиспан Лімітед", яке спеціалізується на виробництві та ламінуванні ДСП; ПАТ "Серін-Ліс", яке займається лісопильним та стругальним виробництвом, просочуванням деревини, оптовою торгівлею деревиною, лісівництвом та лісозаготівлею.

Посадовець також зробив акцент на середніх та малих підприємствах деревообробної промисловості, які працюють в районі, а це – ПП "Ліском сервіс; ТОВ "Прикарпатсервіс"; ТОВ "Розмай"; МП "Розпис"; ТОВ "Шляховик"; ТОВ "ВКЦ Індекбуд". Дані підприємства займаються лісопильним та стругальним виробництвом.

У своїй доповіді голова райдержадміністрації наголосив на проблемних питаннях суб'єктів господарювання, які займаються лісогосподарською діяльністю в районі: в малій кількості виставляється деревина на аукціонах, потреба значно більша; не забезпечуються в достатній кількості деревиною саме місцеві суб'єкти господарювання, що ставить під загрозу забезпечення робочими місцями працівників підприємств; недосконалість умов проведення електронних торгів із продажу сировини.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *