Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківській області інформує:

20 жовтня 2015 рокув Надвірнянському районному центрі зайнятості був проведений інформаційний семінар для безробітних, працівників та керівників підприємств на тему: “Легалізація найманої праці”.

20 жовтня 2015 рокув Надвірнянському районному центрі зайнятості був проведений інформаційний семінар для безробітних, працівників та керівників підприємств на тему: “Легалізація найманої праці”.
У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати – на цьому наголосилаРоксоляна Сабадаш — головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківської області.
Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати у «конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли оформляють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день або й більше. Відповідно й показують зарплату за 2 або 4 години, а решту платять у конвертах. У результаті людина втрачає велику частку майнової пенсії.
З початку року набув чинності закон № 77 від 28 грудня 2014 року, спрямований на реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці.
З метою детінізації заробітних плат закон передбачає суттєве зниження чинних ставок Єдиного соціального внеску (ЄСВ).
Було звернуто увагу присутніх про зміни в законодавстві щодо порядку оформлення трудових відносин із найманими працівниками, відповідальність та застосування штрафних санкцій за порушення у сфері праці та зайнятості.
Також головним державним інспектором було наголошено, що з            1 січня 2015 року роботодавець в обов’язковому порядку має видати розпорядження чи наказ про прийняття на роботу найманого працівника. Фізична особа – підприємець – укласти з ним контракт. Лише після цього особа має право приступити до виконання обов’язків на робочому місці. Крім того, необхідно інформувати Державну фіскальну службу про прийняття на роботу найманого працівника.
Крім того, було роз’яснено, що згідно зі змінами до Кодексу законів про працю України запроваджується фінансова відповідальність у вигляді штрафів за порушення вимог трудового законодавства (таких, як робота працівників і виплата їм заробітної плати без належного оформлення, порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат, недотримання інших державних гарантій у сфері оплати праці та інші порушення). Залежно від порушення, розміри таких штрафів становлять від однієї мінімальної заробітної плати за одне порушення до тридцяти мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого допущено порушення.
 
Головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано- Франківській області                                                                         Р.Сабадаш

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *