Головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківській області інформує

27 жовтня 2015 рокув Надвірнянському районному центрі зайнятості був проведений інформаційний семінар для працівників та керівників підприємств на тему: “Трудові гарантії одинокій матері за наявності в неї дітей віком до 14 років або дитини-інваліда»”.

27 жовтня 2015 рокув Надвірнянському районному центрі зайнятості був проведений інформаційний семінар для працівників та керівників підприємств на тему: “Трудові гарантії одинокій матері за наявності в неї дітей віком до 14 років або дитини-інваліда»”.
 На даному заході виступилаРоксоляна Сабадаш — головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківської області, яка наголосила, що за частиною 3 ст. 51 Конституції України сімя, дитинство, материнство і батьківство охороняється державою.
Для осіб, які виховують, утримують дитину самостійно та належать згідно з чинним законодавством до категорії одиноких матерів, державою встановлюються певні гарантії, пільги тощо.
Також головним державним інспектором було наголошено, що держава створює відповідні умови, що надають можливість жінкам поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг матерям.
Крім того, було роз’яснено, що чинним законодавством про працю передбачено цілу низку гарантій як під час прийняття на роботу одиноких матерів, так і під час їхнього звільнення.
Згідно з ч.1 ст. 184 КЗпПУ забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявності дітей віком до трьох, а одиноким матерям – за наявності до 14 років або дитини – інваліда.
Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено в судовому порядку.
Було звернуто увагу присутніх, що відповідно до Закону України «Про внесення до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» від 19 травня 2009 року № 1343 (з 1 січня 2010 року набув чинності) збільшено тривалість додаткової відпустки, працівникам, які мають дітей. Так, згідно із зазначеним законом внесено зміни до ст. 19 Закону № 504, яким передбачено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, чи яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у т.ч. й уразі тривалого перебування матері у лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності кількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Слід зазначити, що захід пройшов конструктивно, у доброзичливій атмосфері, було багато запитань з боку працівників, на які вони отримали відповідь.
 
Головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано- Франківській області                                                                         Р.Сабадаш
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *