Головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківській області інформує:

14 липня 2015 рокуна базі КП «Надвірнянський житловик», м. Надвірна Івано-Франківської області відбувся семінар – навчання з питань дотримання чинного законодавства про працю щодо праці неповнолітніх працівників та праці інвалідів для  керівників підприємств, кадрових працівників підприємств та підприємців. Участь у семінарі взяли – головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано- Франківській області Сабадаш Роксоляна Тарасівна, керівники підприємств та підприємці: начальник, головний бухгалтер КП «Надвірнянський житловик», головний бухгалтер ТзОВ «ІФ Фармацевтика», ФОП Волошинюк І.Д., головний бухгалтер, інженер з ПК КП «Надвірнаводоканал», директор МПП «Аско», ПП Кельб І.В., ПП Зеленяк В.В., підприємець Кузюк О.М., начальник госпрозрахункового підрозділу Надвірнянського коопторгу «Ромашка», СПД Іванчук Я.Л., директор ТОВ «Ріна».
Відкрила семінар головний державний інспектор Управління Держпраці в Івано- Франківській області зі вступним словом важливості знань щодо чинного трудового законодавства праці неповнолітніх працівників та праці інвалідів, та наголосила, що неповнолітні, тобто особи, котрі не досягли віку 18 років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Нарівні з цим для них встановлено додаткові пільги і гарантії трудових прав. А також особи зі зниженою працездатністю володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і обов'язків.
Під час семінару було надано роз’яснення, що в інтересах охорони здоров'я неповнолітніх забороняється застосування їх праці на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Перелік важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 31 березня 1994 р. № 46.
Також  учасникам доведено до відома, щоінвалідами вважаються особи зі стійким розладом функцій організму внаслідок захворювання, травм та уроджених дефектів, що обмежують їх життєдіяльність, та які потребують соціальної допомоги і захисту. Як міра втрати здоров'я інвалідність визначається шляхом експертного обстеження медико-соціальними експертними комісіями МОЗ. Порядок організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 1994 р. №221.
 
Головний державний інспектор Управління
Держпраці в Івано- Франківській області                                                                         Р.Сабадаш

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *