Хворі на діабет ІІ типу можуть отримувати необхідні ліки за програмою «Доступні ліки» безоплатно або з незначною доплатою

Сьогодні відбувся онлайн-брифінг очільниці Національної служби здоров’я України Оксани Мовчан. Тема брифінгу «Медична допомога пацієнтам з цукровим діабетом за Програмою медгарантій». Івано-Франківщину на пресбрифінгу в онлайн-режимі представляли в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Кобельська та головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич.

Як зазначалося, діабет – це хронічне захворювання, при якому організму не вистачає власного інсуліну – це діабет І типу, або ж він не може його ефективно використовувати – це діабет ІІ типу. У світі найчастіше трапляється діабет ІІ типу. Факторами ризику для виникнення діабету є надмірна вага та низька фізична активність. В Україні на діабет ІІ типу хворіють близько 1 млн людей.

З метою профілактики, діагностики та лікування цукрового діабету пацієнту, в першу чергу, потрібно звернутись до свого лікаря, з яким він уклав декларацію.

До пакету безоплатних послуг лікаря первинки включено: вимірювання рівня цукру в крові;

регулярне вимірювання артеріального тиску – постійний підвищений тиск може свідчити про початок хвороби; оцінку загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE; вимірювання індексу маси тіла та окружності талії – вісцеральний жир, який відкладається на внутрішніх органах, підвищує ризик розвитку діабету ІІ типу; аналіз на загальний холестерин; консультація щодо здорового способу життя; направлення на інші аналізи та дослідження у вузьких спеціалістів; призначення ліків з програми «Доступні ліки».

Своєчасне діагностування та контроль діабету дозволяє попередити розвиток тяжких ускладнень, викликаних цим захворюванням. Для людей із діабетом важливо дотримуватися здорового харчування, підтримувати вагу в нормі та бути фізично активними. Окрім того, їм необхідно регулярно приймати ліки, навіть якщо вони добре почуваються.

Для людей з діабетом ІІ типу є можливість отримувати необхідні ліки за програмою «Доступні ліки» – безоплатно або з незначною доплатою. На сьогодні до цієї програми включено 43 препарати для лікування діабету ІІ типу. Отримати їх можна за електронним рецептом вашого лікаря в аптеці. З початку поточного року пацієнти отримали ліки від діабету ІІ типу за 1,2 млн рецептів.

Пацієнти, що потребують інсулінотерапії, отримують її за програмою, що адмініструється Міністерством охорони здоров’я України. 651 млн грн, які були передбачені у рамках Програми медгарантій на забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з діабетом І типу на період з 1 квітня по 1 жовтня, були спрямовані в регіони як субвенція з держбюджету. На сьогодні за забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом відповідає місцева влада, в розпорядження якої і пішли гроші згідно з рішенням Кабміну.

Діабет – захворювання, що може викликати важкі ускладнення. Так, люди з діабетом мають у 2-3 вищий за інших ризик розвитку інфаркту та інсульту. Також діабет є основною причиною ниркової недостатності. В разі виникнення таких захворювань, пацієнт отримує за Програмою медгарантій весь пакет медичних послуг з їх лікування. Зокрема, меддопомогу при інфаркті чи інсульті, хірургічну допомогу, послуги з лікування ниркової недостатності, в тому числі гемодіаліз.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *