Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Як вберегтись від грипу

         

         
        Грип дуже підступна інфекція, її наслідки не можна передбачити. Вірус спричиняє токсичну дію на весь організм людини, пригнічує його захисні сили, активізує мікроорганізми, тому часто виникають різні ускладнення: пневмонії, плеврити, синусити, тощо. Найбільш тяжким є набряк легень, енцефаліт, гостра серцево-судинна недостатність, які можуть привести до смерті хворого.
           На  що  необхідно  звернути  увагу:          
– Існують  деякі  особливості клінічного  перебігу  грипу  у різних  группах,  у  дітей молодшого  віку  передусім  можуть  з"явитися  симптоми  нейротоксикозу (блювання, судоми)  навіть  на  тлі  субфебрильної  температури  тіла.  У  осіб  похилого  віку  на  тлі  ГРВІ  загострюються  серцево-судинні  захворювання, активуют.ся  хронічні  вогнища інфекцій,  що  суттєво  впливає на  клінічні  прояви  грипу.
– Захворювання  здебільшого  почанається  гостро,  з  проявів  загальної  інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний  головний  біль, біль в очах). Хворого  турбують загальна  слабкість,  ломота  в попереку, крижах, суглобах, м"язів  біль,  порушується сон. Привертає  увагу  вигляд  обличчя  хворого:   гіперемія, одутлість, блискучі очі  –  загалом  воно  нагадує  обличчя  заплаканої дитини.  Інкубаційний  період  при грипі  коливається  від декількох  годин  до  3  діб.
– Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає торбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушуне через набряк слизової оболонки.
– Вже в  перші  години  температура  тіла  може  сягати  39-400С, утримуватись на такому  рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або
 розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це  свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.
– Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначити лікар.
       Найбільш вразливими групами щодо захворюваності на грип є: діти до 5 років, вагітні жінки, люди похилого віку та хворі на різні хронічні захворювання. Існують і професійні групи ризику: медичні працівники; вчителі, вихователі; продавці та всі інші, хто працює в багатолюдних місцях.
Профілактика грипу
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.
Навіть якщо ознак хвороби немає:
– Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.
– Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Так маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам'ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Економити чи лінитися вчасно замінити маску немає сенсу – волога маска не діє. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.
– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
– Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.
– Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
      – Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження 
 
Не потрібно займатись самолікуванням, це  небезпечно!    При  своєчасному
  і  правильному  лікування  хвороба  закінчується  повним   одужанням.     
 
 
Заввідділу епідеміологічних досліджень                                 Іванна Болотова
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *