Євген Фербей: Пам’ять про героїв-ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції повинна бути постійно з нами

Сьогодні в обласному центрі біля пам’ятного знаку «І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття» відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які ціною свого життя і здоров’я протистояли трагедії двадцятого століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Згадати тих, хто загинув внаслідок лиха, спричиненого мирним атомом, до пам’ятника чорнобильцям прийшли представники обласної, міської влади та громадських організацій.

Священники відслужили поминальну панахиду за героями ЧАЕС, а представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника.

Заступник голови обласної державної адміністрації Євген Фербей наголосив: «Ми повинні завжди пам’ятати про героїв-чорнобильців, які віддали свої життя задля збереження нашого майбутнього. У ці дні, 34 років тому, було завершено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. Об’єкт «Укриття» убезпечив нас і навколишнє середовище від можливих радіаційних викидів. Будівництво цього об’єкту – це подвиг та перемога великої кількості людей, які зберегли життя мільйонам українців. Ми ніколи не забудемо героїзм, самовіддану працю сотень ліквідаторів, які забезпечили  будівництво саркофагу, зупинили розповсюдження безжальної радіації».

Важливо зазначити, що з кожної трагедії людство повинно винести урок на майбутнє, аби ніколи більше не зміг повторитися Чорнобиль. Масштаби цієї трагедії могли бути незрівнянно більшими, якби не самопожертва тисяч ліквідаторів наслідків цієї аварії – наших співвітчизників, зокрема й, великої армії прикарпатців. Наші краяни сумлінно виконували покладену на них місію рятувальників, проявляючи високий професіоналізм, героїзм та самовідданість.

Додамо, що саме 14 грудня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Зараз цю подію багато хто називає просто Днем ліквідатора. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *