Ігор Гарбарук: В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу високий рівень наукової бази, який необхідний для вирішення багатьох проблемних питань нашої країни

Перебуваючи з робочою поїздкою на Прикарпатті, заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук відвідав Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Він зауважив, що наша освіта має величезний потенціал.
«Нові наукові технології, співпраця із міжнародними компаніями, яку ми бачимо в ІФНТУНГу – саме це заслуговує поваги та наслідування. Робота таких ВУЗів дуже важлива та ми повинні оцінити той потенціал, який можемо використати на благо освіти, науки та держави. Освіта – основа розвитку економіки України. Якщо ми хочемо мати прогресивну економіку, то повинні вкладати в освіту», – наголосив управлінець.

Тож на зустрічі представник міністерства, заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Онищук, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський обговорили наукові та господарські питання роботи цього університету, перспективи розвитку ВИШів, організацію навчального процесу під час пандемії, особливості конкуренції на ринку освітніх послуг, методичні аспекти навчання в університеті, реалізацію актуальних наукових пілотних проєктів і багато інших важливих питань.

«За рахунок міжнародних проєктів у нас налагоджена практика розвитку інфраструктури ІФНТУНГу. Уся світова наука працює у напрямках економії енергії. У цьому контексті ми також напрацьовуємо міжнародні програми щодо термомодернізації. Проводяться дослідження кліматичних змін. Налагоджена співпраця із відомими міжнародними компаніями та готуються для них, на сучасному рівні, фахові працівники, – розповів Євстахій Крижанівський. – У нашого університету є досвід співпраці з іншими ВУЗАми. Зараз реалізуються цікаві європейські проєкти. У нас впроваджена програма подвійних дипломів, наші магістри можуть отримати диплом європейського союзу із практикою у Європі. Росте держава, росте освіта, а ми повинні це забезпечувати!».

Заступник міністра освіти і науки наголошував на тому, що в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу високий рівень наукової бази, який необхідний для вирішення багатьох проблемних питань нашої країни.

«Освіта – це не тільки кошти, освіта – це люди, зокрема, ректори, директори, керівники, науковці, викладачі, вчителі та майстри. Дуже важливо, що зараз у професійно-технічних навчальних закладах впроваджуються фінансування навчально-практичних центрів, а в університетах має бути щось вище та значиміше, – наголосив Ігор Гарбарук. – Наука повинна розвиватися у вищих навчальних закладах із серйозною науковою базою, де є співробітництво із реальним бізнесом. Наукові розробки повинні слугувати задля вирішення реальних проблем держави, бізнесу й суспільства. Розвиток науки має бути саме на базах університетів. Безумовно, для цього необхідно покращувати і розвивати матеріально-технічний стан ВИШів та допомагати їм також у міжнародній співпраці. Українські наукові розробки повинні слугувати Україні та усьому світові».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *