Індивідуальне житлове будівництво на селі ПРОГРАМА «Власний дім»

Відповідно до Указу Президента України від 27.03.1998 року № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» в районі розроблена програма «Власний дім» , яка затверджена рішенням районної ради № 462-21/2005від 20.10.2005 року та діє з метою фінансової підтримки індивідуальним забудовникам шляхом надання їм довгострокових (до 20 років) кредитів для спорудження індивідуальних житлових будинків та надвірних приміщень.

           

Щороку з районного бюджету передбачаються кошти для фінансування даної програми. Кошти фінансуються через головного розпорядника – управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Головний розпорядник перераховує кошти в обласний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» для здійснення видатків для кредитування населення.

           

Позичальниками кредитів за рахунок кредитних  ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які постійно проживають, будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують в сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури, та охорони здоров’я, розташованих в межах району.

           

Кредит індивідуальному забудовнику надається на термін до 20 років з внесенням користування ним плати у розмірі 3 відсотків річних від суми отриманого (неповернутого) кредиту на час сплати. Багатодітним забудовникам ( троє і більше дітей до 18 років ) надається безвідсотковий кредит.

           

В першу чергу позика надається для завершення раніше розпочатого будівництва житлового будинку.

           

Надання кредиту здійснюється згідно кредитного договору, що укладається на підставі спільного протокольного рішення Фонду та відповідної комісії райдержадміністрації. Позичальниками подається до вищевказаних комісій заява, завізована головою райдержадміністрації та відповідні документи:

 

1.Нотаріально посвідчений іпотечний договір нерухомого майна забудовника чи договір поруки;

 

2. договір страхування ризику непогашеного кредиту.

           

Сума кредиту визначається Фондом з урахуванням платоспроможності позичальника і не може перевищувати граничного розміру кредиту у сумі п’ятдесят тисяч гривень.

           

Надання кредиту проводиться переважно у вигляді товарних кредитів, оплати рахунків, а також грошовими коштами поетапно, згідно з графіком будівництва, який є складовою частиною кредитного договору.

           

Протягом усього фінансування будівництва Фонд здійснює нагляд за виконанням етапів робіт та за цільовим використанням наданого кредиту.

           

Оплата відсотків за користування кредитом проводиться грошовими коштами щоквартально, починаючи з видачі першої частини кредиту.

             

Погашення кредиту розпочинається позичальником через два місяці після завершення терміну будівництва, який не повинен перевищувати двох років з моменту отримання першої частини кредиту.

Право на одержання свідоцтва на право власності на збудоване (добудоване) житло та господарські приміщення забудовник отримує після повного виконання ним фінансових зобов’язань за кредитною угодою, що підтверджується відповідним двостороннім актом.

           

За докладнішою інформацією просимо звертатися в Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» вул С.Бандери 77, контактний тел: 8(0342)789420 або в управління економіки райдержадміністрації, пл. Незалежності 1,  конт. тел. 22361.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *