Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Інформація про Надвірнянський район

Шановні пані та панове !

Надвірнянщина – земля, яка приваблює величчю і красою Карпат, мистецтвом і талантом народних майстрів, розвинутою економікою, філософською таємничістю гуцульського краю та гостинністю і щедрістю людей.
Надвірнянщина має вдале географічне розташування, тому ще з XVIII ст. займає важливе місце в економіці краю.

Надвірна – адміністративно-територіальний центр регіону. Перша письмова згадка про місто відноситься до 1589р.

Сьогодні Надвірнянщина – важливий промисловий район Івано-Франківської області. Економіка регіону представлена широким спектром галузей: нафтогазовидобувна, нафтопереробна, лісопереробна промисловість, зелений туризм та ін. На даний час у Надвірній розміщуються такі великі промислові підприємства як: НГВУ “Надвірнанафтогаз”, ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття”, Пасічнянський ГПУ Львівгазвидобування , філія ПКНК Нерудник ” ПАТ “Іванофранківськ цемент, Надвірнянський кар’єр Карпати, ТОВ “Лісотарновицький кар’єр, ДП “Промінь Карпати”, , ПАТ “Серінліс”, ТОВ “Серін-ліс”, ТОВ «Свиспан Лімітед», Надвірнянський та Делятинський держлісгосп, Надвірнянський спецлісгосп.

Надвірнянська районна державна адміністрація постійно працює на реалізацію державної політики, яка спрямована на економічний та культурно-духовний розвиток краю, прагне конструктивних змін та реформ, активно працює для того, щоб розширити інвестиційну діяльність в районі, виступає за економічне та культурно-духовне оновлення району.

Щиро вітаємо Вас на WEB-сторінці Надвірнянської районної державної адміністрації.
Ви маєте нагоду скористатися інформацією з першоджерела про соціально-економічний та духовно-культурний розвиток Надвірнянщини, знайти вигідного партнера для співробітництва та якнайбільше дізнатися про різноманітні особливості життєдіяльності нашого багатого та красивого краю.


Територія Надвірнянського району розташована в півден-но-західній частині Івано-Франківської області, що на заході України 2/3 території району розташовані в українських Карпатах, менше третини припадає на умовну рівнину.
Межі Надвірнянського району проходять звивистою лі-нією. Південно-західні межі співпадають з кордонами Івано-Франківської області. На цій ділянці сусідом є Закарпатська об-ласть, яку відмежовує Полонинсько-Вододільний хребет. Східним сусідом Надвірнянщини є Косівський та Коломийський, північним – Тисменицький, північно-західним – Богородчансь-кий райони, на півдні – територія Яремчанської міської ради Івано-Франківської об-ласті. У Надвірнянському районі розташовані такі хребти українських Карпат: Скибові Горгани (масиви Довбушанка, Синяк тощо), частково – покутсько-буковинські та вододільно-верховинські Карпати. Рівнинна територія розташована в межах Перед-карпатської височини (рівнини). Найвища точка Надвірнянського району – г. Довбушанка (1754 м. над.р.м.).
На території району є значні запаси корисних копалин. Частина з них ще не розробляється або їх розробка зупинена. Горючі копалини – нафта, газ, менілітові сланці; є окремі прояви руд таких металів як залізо (с. Пасічна), марганець (долина р. Лючки); розсипне золото (незначний вміст) у четвертинних вкладах приток р. Прут; будівельна сировина; бурштин (смт. Делятин); кухонна та калійні солі (смт. Делятин, Ланчин); мінеральні води та ін.

Надвірнянський район багатий на водні ресурси. Головні ріки – Прут, Бистриця Надвірнянська, Ворона, Стримба, Любіжня, Ослава.
У межах району виділяють такі основні типи та відміни ґрунтів: дерново-підзолисто-глейові, дернові, лучні, бурі гірсько-лучні, буроземно-підзолисті, гірсько-лісо-ві, буроземні.
На території району є 5 залізничних станцій: Надвірна, Тарновиця, Делятин, Ланчин, Лоєва.

Територія району становить 1,3 тис. км2. Відстань до обласного центру – 37 км.