Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій опублікував результати опитування українського бізнесу

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій випустив четверте Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни»  ( .pdf , 9.95 Мб )за серпень 2022 року. Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

Результати опитування показали, що у серпні продовжувалося відновлення виробництва. Зокрема, із 27,5% у липні до 22,9% у серпні зменшилась частка тих підприємств, на яких виробництво скоротилось.

Водночас відновлення економічної активності в промисловості почало сповільнюватись. Про такі висновки свідчить зменшення із 34,2% до 22,3% частки тих, хто вважає, що протягом майбутніх пів року загальноекономічне середовище покращиться. Також із 18,5% до 20,5% збільшилась частка «песимістів» щодо очікуваних змін на підприємстві протягом шести місяців.

Також результати опитування показали, у серпні зросла невизначеність щодо майбутнього на найближчий час та припинилась тенденція до її зменшення. Найбільше рівень невизначеності збільшився для експорту (більше ніж удвічі, із 6,2% до 13,9%), а також для виробництва (значення збільшилось із 8,2% до 14,3%).

Окрім того, сповільнюється також тенденція до зростання виробничих очікувань на три місяці, хоча в цілому вони залишаються позитивними. Зокрема, із 33,5% у липні до 26,5% у серпні зменшилась частка підприємств, на яких планується зростання виробництва.

У серпні найкраще відновлюються підприємства галузей, які забезпечують базові потреби людини. Зокрема, 61% підприємств харчової промисловості, 53% поліграфічної та 47% легкої працюють на майже повну або повну і вищу потужність.

Найбільшими перешкодами для бізнесу в серпні стали ціни на сировину (58%), логістичні проблеми (46%) та брак обігових коштів (32%).

У серпні бізнес найбільше очікував закінчення війни (75%), деокупацію територій України (44%) та припинення девальвації гривні (32%).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *