Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності міст та районів області за січень–березень 2016 року

Головне управління статистики інформує. На 1 квітня 2016р. загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економікуобласті з початку інвестування, склав 857,6 млн.дол.США.

Головне управління статистики інформує. На 1 квітня 2016р. загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економікуобласті з початку інвестування, склав 857,6 млн.дол.США.
Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій зосереджені на підприємствах міст Івано-Франківська(55,5% загальнообласного обсягуінвестицій) та Калуша (29,1%).Також серед районів області значна частка капіталу нерезидентів залучена в економіку Калуського (3,2%), Рогатинського (3,1%) та Тисменицького (2,4%) районів.Питома вага прямих інвестицій нерезидентів міста Коломиї у загальнообласному обсязісклала 1,9%,Тлумацького та Долинського районів – відповідно 1,3% і1,1%; частка інших  районів не перевищувала 0,8%.
Сукупний обсяг іноземного капіталу на кінець 2015р. порівняно зобсягом інвестицій на початок року збільшився на 2,5%,в основному, за рахунок курсової різниці.Зростання обсягів прямих інвестицій (від 0,5% до 3,7%) відбулося у містах Івано-Франківську, Болехові, Калуші, Калуському, Коломийському Надвірнянському, Рогатинському, Снятинському, Тлумацькому та Тисменицькому районах.Найбільше в абсолютному значенні зростання обсягів прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) відбулось у містах Івано-Франківську (на 11,1  млн.дол. США) та Калуші (на 9 млн.дол.).Водночас у ряді міст та районів спостерігалась негативна динаміка зменшення прямих інвестицій, серед яких найбільше скорочення відбулосяу Городенківському (на 16,6%) та Галицькому(на 8,3%) районах.
На 1 квітня 2016р. на одну особу в середньому по області припадало621,6дол. США прямих іноземних інвестицій. Максимальне значення за цим показником спостерігалось у місті Івано-Франківську – 1927,7 дол.,мінімальне – у Снятинському районі – 6,2дол.
У містахІвано-Франківську,Болехові,Калушіі Коломиї,  Верховинському,Галицькому,Долинському,Надвірнянському,Рожнятівському та Тисменицькому районах найбільший обсяг капіталузакордонні інвестори спрямували у промислові підприємства(від 59% до100% загального обсягу іноземного капіталу міста (району)).У Калуському,Коломийському, Рогатинському таТлумацькому районахпереважна частка прямих іноземних інвестицій залучена у підприємства сільського, лісового та рибного господарства(95-97%).
У Снятинському і Городенківському районах найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів є підприємства, що здійснюють операції з нерухомим майном, Богородчанському – оптової та роздрібноїторгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів,умісті Яремче – з тимчасового розміщування й організації харчування,де зосереджено від 52%до 99% іноземного капіталу. 
 
Начальник                                                                                 О.В. Бліннікова              

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *