Івано-Франківська ОДА долучається до всеукраїнського онлайн-марафону #миEUкраїна до Дня Європи

Ми маємо багато спільних цінностей з громадянами країн-членів ЄС, одна з них – турбота про нашу природу.
Це проявляється у багатьох окремих буденних деталях, хоча б у нашому відношенні до купівлі продуктів у пластикових пакетах. Такий «скарб», як пакет з пакетами, мабуть має чи не кожна українська родина. Однак ми, як і країни члени ЄС, поступово відмовляємося від звички використовувати поліетиленові пакети у будь-якій ситуації.

Майже половина українців вже готова зменшити використання поліетиленових пакетів, а більше третини навіть і повністю від них відмовитися. Проте, ще не всі перейшли до дії.

Людина в середньому використовує пакет 20 хвилин, а от розкладатися пластиковий виріб може 100 і навіть 500 років. Тільки подумати, але ще жоден такий пакет до кінця не розклався! А розкладаючись, його мікрочастинки потрапляють у ґрунти та воду, а потім і у продукти харчування, які ми споживаємо.

Цікаво, що на замовлення Всесвітнього фонду дикої природи було проведено дослідження, яке показало, що за тиждень з водою та їжею людина може споживати до 2000 тис. мікроскопічних шматочків пластику, що приблизно можна прирівняти до банківської картки.

Проте ми можемо це змінити, починаючи усе частіше використовуючи ті ж звички, що і мешканці країн-членів ЄС.

Купуючи фрукти, можна залишати наліпку на самих бананах та не брати для цього окремий «кульок». Багато мешканців нашої області вже використовують екоторбинку. І це не тільки рятує наше довкілля, життя тварин, але й заощаджує кругленьку суму грошей лише на купівлі пакетиків.

Та й дарувати подарунки один одному значно приємніше у паперових пакетах чи сумках з тканини.

Піклуватися про довкілля навіть у таких дрібних на перший погляд речах, це про європейські цінності. Бо можливість для всіх споживати чисті продукти і пити чисту воду це рівність та повага до людської гідності.

Передаємо естафету @Чернівецька ОДА (@CVoda) в онлайн-марафоні #миEUкраїна до Дня Європи в Україні в межах урядової інформаційної кампанії «EUКраїна» за ініціативи @Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України і за підтримки @European Union in Ukraine Представництва Європейського Союзу в Україні та проєкту ЄС @Association4U.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *