Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Кабмін затвердив Антикорупційну стратегію на 2015-2017 роки





Сьогодні одним з найголовніших завдань будь-якої країни залишається боротьба з корупцією, а тому постановою Кабінету  Міністрів України №265 від  29 квітня 2015 року затверджено Державну програму щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційну стратегію) на 2015—2017 роки.
 

     Основними напрямками Антикорупційної стратегії є: формування та реалізація державної антикорупційної політики; запобігання корупції; покарання за корупцію;  формування негативного ставлення до корупції.

     Виконання Програми дасть змогу зменшити вплив корупційних ризиків на діяльність органів законодавчої влади, посилити громадський контроль за їх діяльністю, створити ефективні механізми запобігання корупції, конфлікту інтересів, порушенню етичних стандартів поведінки та забезпечити контроль за дотриманням правил щодо доброчесності особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими особами,  сформувати в суспільстві ідеї нетерпимості до корупції, підвищити рівень довіри населення до влади.

      Антикорупційна стратегія передбачає підвищення ефективності роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції в органах державної виконавчої влади на місцях, зокрема: 

– посилення ролі уповноважених осіб в роботі щодо  виконання Закону України «Про запобігання корупції», – забезпечити затвердження методичних рекомендацій для використання в роботі, а також виконання та подачі звіту  результатів роботи Національному агентству з питань запобігання корупції. 

   Відповідно до стратегії центральним та місцевим органам виконавчої влади необхідно забезпечувати проведення моніторингу дотримання законодавства щодо конфлікту інтересів та притягнення до відповідальності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб  винних у його порушенні, а також відшкодування шкоди, заподіяної рішеннями, які прийняті в умовах конфлікту інтересів. 

  Антикорупційна стратегія передбачає також усунення корупційних правопорушень під час здійснення адміністративних процедур, зокрема: забезпечення розвитку інтегрованих прозорих офісів – центрів надання адміністративних послуг місцевими органами виконавчої влади, визначення доцільності передачі органам місцевого самоврядування повноважень з надання базових адміністративних послуг. 

     Нова Антикорупційна стратегія розроблена на основі результатів аналізу даних про стан проблеми корупції. Також в рамках стратегії уряд хоче створити механізм захисту осіб, які будуть інформувати про факти корупції, створити ефективні механізми для усунення конфліктів інтересів в діяльності народних депутатів і депутатів місцевих рад. Оцінка стану виконання Програми проводиться Кабінетом Міністрів України.

    

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *