Колегія районної державної адміністрації

Сьогодні під керівництвом голови Надвірнянської РДА Володимира Паська проведено засідання колегії райдержадміністрації.
У роботі колегії взяли участь голова районної ради Олександр Кеніз, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, директори навчальних закладів освіти, голови ОТГ та представники засобів масової інформації.
Про стан призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, пільг та житлових субсидій за перше півріччя 2021 року доповіла перший заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Марія Юрчило. Вона зазначила, що Програма субсидій в Україні діє з 1995 року, а надання та призначення цієї державної соціальної допомоги регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг”. Право на пільги мають 1422 багатодітні сім’ї, яким надається 50 відсоткова знижка за користування житлом, комунальними послугами. Протягом першого півріччя з державного бюджету нараховано пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 11 млн 200 тис грн.. Пільги у грошовій готівковій формі через відділення банку та через оператора поштового зв’язку отримують 1058 особи. Окрім того, Надвірнянською міською радою, Ланчинською селищною радою та Пасічнянською сільською радою прийнято рішення надавати пільги учасникам бойових дій ОУН-УПА, реабілітованим особам, особам з інвалідністю по зору І-ІІ групи, а також дітям з інвалідністю по зору в розмірі 50 відсотків на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.
Субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) якщо:
– опалювальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартири і 230 кв. метрів для індивідуального будинку (крім передбачених постановою випадків);
– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років, крім мопеда та автомобіля;
– у особи працездатного віку відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
– здійснення покупки на суму більше 50 тис. грн. (у т.ч. набуття права власності);
– наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;
– особи, які за даними єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Колегією доповідь першого заступника начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Марії Юрчило взято до уваги та рекомендовано управлінню провести широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення району стосовно вимог та змін, які вносяться в порядок призначення державної соціальної допомоги.

Іван Гурмак начальник Надвірнянського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проінформував про реалізацію державної політики у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства на території Надвірнянського району. За словами доповідача одним з пріоритетних напрямків служби є шкільне харчування та безпечність харчових продуктів. Проведено паспортизацію всіх харчоблоків освітніх закладів, згідно цих паспортів зроблений повний аналіз по кожній школі в розрізі територіальних громад.

У зв’язку із реєстрацією захворювань дітей у відпочинкових закладах, які не мають права приймати для відпочинку дитячі організовані групи, Держпродспоживслужба Івано-Франківщини розпочала роботу щодо виявлення таких закладів шляхом проведення моніторингових обстежень. На території Надвірнянського району встановлено факти приймання організованих груп дітей, однак ці заклади не мали на це права. Встановлено факти отруєння людей, з них 44 дитини.

“Масове отруєння дітей – це неприпустима ситуація. Ми маємо спільно працювати щоб такі факти в районі не повторилися,” – зауважив голова РДА Володимир Пасько.

Колегія райдержадміністрації вирішила внести зміни в рішення і звернутися до голови Держпродспоживслужби України та до начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області щодо визнання незадовільної роботи Надвірнянського та Яремчанського відділів ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *