Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Колегія Держкомтелерадіо проаналізувала стан телерадіомовлення в прикордонних областях України

Колегії Держкомтелерадіо 31 жовтня на своєму засіданні розглянула низку питань розвитку інформаційної сфери. Зокрема, детально було проаналізовано стан телерадіомовлення в прикордонних областях України та шляхи його вдосконалення.

Колегії Держкомтелерадіо 31 жовтня на своєму засіданні розглянула низку питань розвитку інформаційної сфери. Зокрема, детально було проаналізовано стан телерадіомовлення в прикордонних областях України та шляхи його вдосконалення.

Участь у дискусії з цього питання взяли представники регіонів України, кордони яких межують з іншими державами, а також представники заінтересованих міністерств і відомств. Івано-Франківську обласну державну адміністрацію на колегії представив начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Володимир Джигіта.

Державний кордон проходить на території 14 областей – Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської, Харківської, Чернівецької та Чернігівської. Члени колегії зазначали, що в умовах інформаційного протистояння особливого значення набули питання інформаційної безпеки та обмеження впливу сусідніх країн на інформаційний простір України.

З огляду на те, що 30 березня 2018 року закінчується строк використання радіо технології «аналогове телевізійне мовлення» і Україна має перейти на цифрове телевізійне мовлення, колегія Держкомтелерадіо вирішила спільно з обласними державними адміністраціями ініціювати перед Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення розгляд питання щодо прискорення прийняття рішень стосовно вдосконалення покриття сигналом цифрового телерадіомовлення прикордонних областей шляхом добудови одного з діючих цифрових мультиплексів та (або) зміни амплітудної модуляції сигналу.

Колегія Держкомтелерадіо рекомендувала обласним державним адміністраціям прикордонних областей розглянути можливість дотації заходів з розбудови мереж місцевих мовників і провайдерів програмних послуг у малонаселених прикордонних регіонах з місцевих бюджетів або в інакший спосіб стимулювати комерційні організації, зокрема, за допомогою механізмів державно-приватного партнерства. Також, на думку членів колегії, обласним державним адміністраціям слід активізувати роботу щодо залучення місцевих телерадіокомпаній до проекту «Мовлення громад» з метою збільшення присутності українських радіостанцій в ефірі прикордонних районів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *