Колективи Надвірнянщини взяли участь у XХV ювілейному Міжнародному гуцульському фестивалі

Гуцульський одяг, музичні інструменти, топірці, трембіти та щирі посмішки – саме так гуцули фестивалили. Цього року ювілейний XXV Міжнародний гуцульський фестиваль пройшов у місті Яремче та тривав рекордну кількість днів з 21 по 29 липня. Урочисте відкриття відбулося 28 липня. Пішою ходою головною вулицею міста на центральну площу прямували учасники фестивалю. Участь у заході взяли і надвірнянська делегація голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, заступник голови райдержадміністрації Ярослав Гундяк, заступник голови районної ради Ігор Писклинець та міський голова Зіновій Андрійович.
Цього року, кажуть організатори, на фестивалі акцентували увагу на музичних вподобаннях юних гуцулів, а також обговорили проблему гуцулів в умовах глобалізації. Під час урочистостей, гостей та учасників заходу вітала влада. Зокрема: голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій, голова Всеукраїнського товариства “Гуцульщина” Дмитро Стефлюк.
На фестивалі гості могли переглянути виступи народних колективів, взяти участь у наукових конференціях, майстер-класах, конкурсах, відвідали ярмарки з виробами декоративно-прикладного мистецтва.
На фестиваль також завітали міжнародні делегації з Румунії, Польщі, Чехії, Португалії, країн Прибалтики та Канади.
Завершилося щорічне свято у неділю, 29 липня урочистим закриттям та нагородженням переможців фестивалю. Цього року надвірнянські колективи привезли як і завжди немало дипломів та подяк. Гран-прі отримали у естрадному жанрі вокальний квартет «Легіт» РБК (кер. Віктор Чудновський) та у фольклорному жанрі народний аматорський фольклорний колектив «Шовкова косиця» РБК (кер. Олена Яченко). Також надвірнянці нагороджені одним диплом І ступеня, 5 дипломами ІІ ступеня, двома дипломами ІІІ ступеня, та дві подяки учасників фестивалю. Окрім того, голову Надвірнянської райдержадміністрації Олександра Кеніза відзначено медаллю за особливі заслуги перед Гуцульщиною від Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».
Наступний XXVI Гуцульський фестиваль відбудеться в 2019 році у Вижниці Чернівецької області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *