Корисна інформація

Корисна інформація для шукачів роботи
 

Організація, яка потребує нових співробітників та рекламує вільні посади, отримає десятки, а то й сотні резюме від бажаючих влаштуватися на роботу. Саме тому ваше резюме повинне виділятися на фоні інших та привернути увагу роботодавця.

Корисна інформація для шукачів роботи
 

Організація, яка потребує нових співробітників та рекламує вільні посади, отримає десятки, а то й сотні резюме від бажаючих влаштуватися на роботу. Саме тому ваше резюме повинне виділятися на фоні інших та привернути увагу роботодавця.

Сподіваємося, що наступні практичні поради допоможуть вам у написанні ефективного резюме.

•        Чітко сформулюйте в резюме, яку посаду ви хочете отримати, оскільки роботодавець може рекламувати не одне робоче місце, а декілька.

•        Спочатку пишіть про свої найважливіші досягнення, що стосуються бажаної роботи. Таким чином роботодавець помітить ваші переваги першими, що надасть вам більше шансів потрапити на інтерв'ю. Студенти та випускники повинні спочатку надати інформацію про навчальний заклад та ті дисципліни, що стосуються обраної ними вакансії.

•        Обов'язково зазначте нагороди/відзнаки, які ви отримали під час навчання чи на попередньому місці роботи.

•        Завжди надавайте достовірну інформацію про себе, оскільки роботодавці часто використовують резюме під час співбесіди.

•        Уникайте дрібного чи надміру великого шрифту під час написання резюме: маленький шрифт читати незручно, а надміру великий може надати вигляду непрофесійності. Зробіть текст привабливим та легким для читання.

•        Переглядайте вакансії та вимоги до них. Якщо вимоги співпадають з вашими вміннями, сформулюйте це у резюме таким чином, щоб роботодавці могли бачити, що ви маєте саме те, що їм потрібно.

•        Не використовуйте літературну мову, резюме повинно бути написане в діловому стилі.

Ваше резюме готове, тепер варто подумати про супровідний лист. Навіть якщо цього не вимагає роботодавець, за правилами бізнес-етикету резюме завжди повинне направлятися із супровідним листом. Він повинен бути коротким, але містити головну інформацію — таку, що допоможе ще раз підкреслити ваші позитивні сторони. У листі не зосереджуйтеся на собі, а навпаки – на потребах компанії, що ви для них можете зробити. Перечитайте листа та резюме декілька разів чи попросіть товаришів, щоб перевірили.

Отже, ваше резюме та супровідний лист вже написані, перевірені і готові до відправки роботодавцю. Як пересвідчитися, що вони потраплять до потрібної людини в організації, а не загубляться? Перед тим, як направити свої документи факсом чи електронною поштою, зателефонуйте і впевніться, що ви маєте правильну адресу, номер факсу і т.д., запитайте на чиє ім'я направити їх. Після того, як направили резюме та листа, варто зателефонувати та впевнитися, що їх отримали.

Не зловживайте телефонними дзвінками, якщо вам сказали, що з вами зв'яжуться в конкретний день, чекайте.   

Ви шукаєте роботу і є абонентом «Київстар», «МТС», «Beeline» чи «Life»?
Інформація про нові вакансії надійде безпосередньо на Ваш мобільний телефон!

Таку можливість Вам надає державна служба зайнятості України. Все, що потрібно, – це відправити SMS-повідомлення або зателефонувати на єдиний для всіх операторів мобільного зв’язку безкоштовний короткий номер 730. В SMS-замовленні зазначте місто та бажану посаду (рос., укр. мовою, латинськими літерами або кирилицею). До Ваших послуг державна служба зайнятості пропонує понад 200 тис. актуальних вакансій, які оновлюються щодня.

Після активації послуги на Ваш мобільний телефон надійде SMS-повідомлення з підтвердженням реєстрації на розсилку вакансій, після чого Ви отримуватимете інформацію про вакантну посаду, заробітну плату та контакти роботодавця, який пропонує роботу.

У разі, якщо Ви некоректно зазначили місто, посаду бажаного працевлаштування або надали неповну інформацію, Вам надійте SMS-повідомлення з проханням конкретизувати параметри заявки.

Кількість вакансій, відправлених по конкретній заявці, не перевищує 10-ти SMS-повідомлень. Після їх отримання, у разі продовження пошуку роботи, Ви повторно активуєте сервіс. Для цього відправляєте на номер 730 SMS-запит з цифрою «2». Щоб відмовитися від розсилки вакансій, необхідно надіслати на номер 730 SMS з цифрою «1».


Для безробітних осіб — корисна інформація
 
Семінари – це один із заходів, метою яких є надання практичної допомоги з техніки працевлаштування, підвищення самооцінки людей, що до нас звертаються, активізація зусиль клієнтів у пошуку роботи.
З цією метою 10 липня 2015 року був проведений профінформаційний семінар  із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці. На даний захід була запрошена Роксоляна Сабадаш — головний державний інспектор Управління Держпраці України в Івано-Франківської області, яка розповіла про основні питання щодо змін у трудовому законодавстві, положення нормативно-правових актів.
Фахівець Уляна Півторанюк наголосила на основних послугах, які можуть стати корисними для безробітних осіб: а це надання одноразової виплати для організації власної справи, професійне навчання на замовлення роботодавців. На ці таі нші питання були чітко сформульовані відповіді, одна з яких були: освітньо-кваліфікаційний рівень людини, стаж її трудової діяльності, та бажання відкриття власної справи. Безробітним було донесено до відома інформацію про курси навчання, перенавчання. 
Цікаво пройшла дискусія на тему «Кому легше працевлаштуватись», у ході якої були обговорені аспекти актуальних вакансій, професійної підготовки, досвіду роботу. Не менш цікавими став і висновок за результатами цієї дискусії – роботу знаходить той, хто її шукає, головне – прагнути чогось досягти.
 
Надвірнянський районний центр зайнятості
відділ активної підтримки безробітних