Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Країни, де є сильне місцеве самоврядування, – розвинуті й успішні, – Володимир Гройсман

 

news-image

 

news-image
Про важливість невідкладного прийняття українським парламентом законопроекту «Про співробітництво територіальних громад» йшлося сьогодні під час засідання круглого столу, організованого Комітетом Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за участі представників Уряду, парламенту, Адміністрації Президента України, місцевого самоврядування та асоціацій, Ради Європи, експертного середовища.

Закон покликаний дати поштовх до посилення спроможності територіальних громад – міст, сіл та селищ – вирішувати питання щодо їхніх потреб. Він передбачає кооперацію фінансових та організаційно-адміністративних ресурсів громад для розв’язання спільних проблем соціально-економічного розвитку – зокрема, реалізації спільних проектів розвитку інфраструктури.

Презентуючи законопроект, Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  Володимир Гройсман зазначив, що органам місцевого самоврядування необхідно надати сучасні інструменти, аби вони могли повною мірою виконувати функції, як це сьогодні в розвинутих країнах.  «Ми бачимо, що країни, де є сильне місцеве самоврядування, – розвинуті й успішні», – сказав Віце-прем`єр-міністр.

Учасники круглого столу дійшли спільного висновку, що зазначений закон стимулюватиме економічний розвиток  територіальних громад. «Це інструмент, який дозволить якісніше, ефективніше, прозоріше  використовувати кошти громад», –  вважає Наталя Романова, Президент Палати Регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

«Законопроект не замінить нам змін до Конституції, але дасть можливість громадам стати сильнішими», – вважає експерт Ради Європи, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

В ході дискусії учасники круглого столу висловили думку про необхідність прийняття законопроекту в першому читанні з можливістю його доопрацювання між першим і другим читанням. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *