Краще обрати майбутній фах за престижністю чи за покликанням?

Спеціалістом Надвірнянського районного центру зайнятості 12 лютого 2015 року був проведений профорієнтаційний урок для випускників 9 класу Молодківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, спрямований на професійну орієнтацію учнівської молоді. Основна мета профорієнтаційного уроку – сформувати у випускників цінністно-мотиваційну орієнтацію, пов′язану з вибором професії, ознайомити з переліком послуг, які надає служба зайнятості, проінформувати учнів про світ професій, надати поради щодо здійснення усвідомленого вибору майбутньої професії відповідно до особистих схильностей, здібностей та вимог сучасного ринку праці. На профорієнтаційне заняття була запрошена вчитель інформатики Тетяна Нікольська та класний керівник. Школярі мали змогу вивчити плакати з формулою вибору професії практично заповнити анкети та отримати відповіді на безліч запитань які стосувались сфери профорієнтації та вибору в майбутньому свого робочого місця.
«Як здійснити правильний вибір професії та знайти головну справу свого життя, щоб мати моральне задоволення від роботи, отримувати достатню заробітну плату, приносити користь людям, державі?” – така тематика дискусії щодо вибору майбутнього фаху.
У кожного з учнів є свої особисті вимоги до майбутньої професії. Але разом із схильностями та бажаннями необхідно врахувати ще й потребу ринку праці. «У кожного з нас є знайомі, друзі, які не знайшли собі роботи за професією після закінчення навчання, тому що вона втратила актуальність ще до моменту пошуку роботи» – вела бесіду з учнями фахівець Уляна Півторанюк. Тому випускникам було наголошено на тому, що завжди бути конкурентоспроможним – це мати кваліфіковану робітничу професію. Багато підприємств змагаються за можливість отримати висококваліфікованих працівників. Погляд на вибір професії як єдиної на все життя – хибний. Обрана професія повинна давати широкі можливості для професійного розвитку та змін.
      Спеціаліст центру зайнятості повідомила учнів про те, що обираючи фах, слід пам′ятати про свідомий вибір професії з врахуванням своїх нахилів та здібностей, стан здоров′я, особисті та громадські інтереси.
В ході уроку зі школярами було обговорено поняття «ринок праці», технології успішних дій на ньому, що у майбутньому вплине на реалізацію професійних намірів молодих людей, обґрунтованість професійного вибору в умовах ринку праці, що швидко змінюється.Після завершення заходу директор загальноосвітньої школи Юрій Дричак відзначив, що відтепер школярі мають більше можливостей щодо отримання потрібної і корисної інформації про світ професій, та щиро подякував спеціалісту Надвірнянського районного центру зайнятості за активну інтелектуальну підтримку школи у проведенні профорієнтаційної роботи з молоддю.  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *