Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Легальна робота-соціальна захищеність та соціальна відповідальність

З метою роз’яснення нового Закону України « Про зайнятість населення», запобігання нелегальній зайнятості та легалізації заробітної плати, Надвірнянський районний центр зайнятості спільно з представниками районної державної адміністрації та представниками різних органів виконавчої влади  25 вересня 2013 року провів засідання круглого столу на тему: «Легальна робота-соціальна захищеність і соціальна відповідальність». Мета даного заходу провести інформаційно – роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо значення офіційного оформлення трудових відносин та отримання заробітної плати в розмірі не нижче законодавчо встановленого мінімального рівня.
          На зустрічі були присутні представники Пенсійного фонду, управління соціального захисту населення, фонду від нещасних випадків на виробництві керівники і спеціалісти з питань кадрової роботи 36 підприємств району та фахівці районного центру зайнятості.
         Розпочала висвітлювати питання круглого столу Роксолана Сабадаш  – головний державний інспектор з питань праці яка наголосила, що проблема нелегальної зарплати нині становить соціально-економічну загрозу. Досягнення нової якості життя громадян потребує гармонійного балансу інтересів суспільства, держави і бізнесу, соціальної відповідальності суб’єктів господарювання. Вона висвітлила також питання про дотримання гарантій в оплаті праці  і акцентувала,  що   проблема  її  легалізації, недопущення виплати в розмірах, значно нижчих за встановлений законодавством мінімум,  на сьогодні є дуже актуальною. Саме тому увага різних державних установ сфокусована на забезпеченні офіційної виплати заробітної плати. Для цієї мети, при РДА створена  комісія щодо детінізації заробітної плати.
            Ярослава Рудак – завідувач сектором по роботі з роботодавцями відділення Фонду від нещасних випадків доповнила, що погоджуючись на неофіційне оформлення трудових відносин незайняті громадяни не замислюються над проблемами, з якими можуть зіткнутися, адже вони позбавляють себе державних гарантій та соціального захисту вже сьогодні й можливості отримання достойної пенсії в майбутньому. Такі працівники не мають права на оплату листків тимчасової непрацездатності, є незахищеними від незаконного звільнення,  від компенсації внаслідок нещасних випадків на виробництві, їм не забезпечуються гарантії на безпечні умови праці.
           Фахівці служби зайнятості ознайомили присутніх з новими порядками, які вступили в дію в 2013 році. Окремо зупинились на нормах чинного законодавства щодо додаткових гарантій сприяння працевлаштуванню соціально-незахищених верств населення. Згідно з новим законом «Про зайнятість населення» роботодавці  самостійно розраховують квоту таких громадян, враховуючи чисельність осіб, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких , що  неконкурентоспроможні  на ринку праці.
Крім того, поінформували роботодавців про порядок видачі ваучерів особам віком понад 45 років для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, проходження стажування у роботодавця безпосередньо на робочому місці та організації оплачуваних громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Детально розповіли про можливості отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для роботодавців, що працевлаштовують громадян із категорії соціально-незахищених, за умови створення нових робочих місць.
           За результатами обговорення питань круглого столу, рекомендовано роботодавцям, відповідально ставитись до  питання  легального оформлення працівників, належним чином оформляти трудові відносини зі своїми працівниками. Варто пам’ятати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність.
 В ході діалогу визначено,  що тільки спільними зусиллями громадськості та держави можна побороти таке негативне явище суспільства, як тіньова зайнятість.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *