Леся Свідрак взяла участь у засіданні «круглого столу» щодо захисту персональних даних

Інновації, які нині впроваджуються у роботу органів державної влади та місцевого самоврядування, неможливі без врахування всіх ризиків і подальших наслідків. Тому службовці, залучені до публічного управління, у своїй роботі повинні дотримуватися принципів верховенства права та водночас забезпечувати право кожної людини на приватність.
Про це та про імплементацію національного законодавства у сфері захисту персональних даних органами виконавчої влади та місцевого самоврядування мовилося сьогодні під час «круглого столу» в облдержадміністрації за участю заступниці голови облдержадміністрації Світлани Онищук, керівників структурних підрозділів ОДА, а в режимі онлайн – представників райдержадміністрацій та територіальних громад області. Із ними спілкувалися заступник директора департаменту – начальник відділу перевірок департаменту у сфері захисту персональних даних секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Андрій Краснощок та представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин.

Під час заходу акцентувалася увага на змінах до Закону України «Про захист персональних даних» у частині обробки і захисту персональних даних працівниками служб персоналу, відділів звернень та документообігу. Також наголошувалося на необхідності розробки володільцями персональних даних відповідних нормативно-правових документів, кадрове забезпечення органів влади посадовими особами або структурними підрозділами, які відповідальні за організацію роботи із захисту персональних даних, веденні обліку даних про працівників, які мають право доступу до персональних даних тощо. Під час засідання торкалися й практичних питань реалізації Закону України «Про захист персональних даних» та висвітлювалися типові випадки порушень законодавства.

Крім того, усім, хто працює з персональними даними, було рекомендовано пройти навчання на онлайн-курсі, розробленому Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісом Ради Європи в Україні в рамках Спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *