Лісівники Прикарпаття подбали про підгодівлю птахів узимку

Державні лісові господарства Івано-Франківщини долучилися до всеукраїнської акції «Нагодуй птахів взимку», організованої Державним агентством лісових ресурсів України.

Лісівники держлісгоспів, що координуються обласним управлінням, виготовили понад 400 годівниць, частину яких учні розвішають на подвір’ях шкіл, а також у парках і скверах. Частина послужить на користь птахам Карпат.

Педагоги, учні, вихованці дошкільних закладів Прикарпаття приєдналися до акції, розвісивши «їдальні» для пернатих. Лісівники держлісгоспів, у свою чергу, попередньо ознайомили дітей з видовим різноманіттям зимуючих птахів області, їх біологічними та екологічними особливостями.

Більшість дрібних птахів, що зимують в Україні, є всеїдними або зерноїдними. Одні з них мешкають тут постійно (синиці, зяблики, дятли тощо), інші (снігурі, омелюхи) – прилетіли до нас зимувати з північних регіонів Європи, де зими більш суворі. Основними харчами для цих видів є насіння та плоди рослин, що лишаються на пагонах, а також зимуючі комахи.

Особливо важко знаходити їжу птахам у дні, коли випадає велика кількість снігу або у час сильних морозів та ожеледиці. Саме в цей період птахи тягнуться до населених пунктів, де взимку можна знайти хоч трохи більше їжі.

Підгодовувати птахів можна:

– насінням соняшника. Його їдять синиці, дятли, повзики. Велика кількість жирів в насінні робить його чудовим джерелом енергії під час морозів. Крім соняшникового насіння можна насипати також кавунове чи гарбузове;

– просом, вівсом, пшеницею будуть смакувати горобці, зеленяки, щиглики та інші зерноїдні птахи;.

– сушена горобина і глід смакуватимуть снігурам і омелюхам. А ще вони не відмовляться від насіння клена та ясена, яке варто заготувати восени.

– шишки, жолуді, горіхи входять до раціону шишкарів, дятлів і сойок. Підготувавши горіхи, жолуді та шишки восени, взимку ви можете привабити до своєї годівниці не тільки сойок і дятлів, але й білок.

Синиці, дятли, повзики полюбляють сало та яловичину, але вони мають бути не соленими.

«Ніколи не годуйте птахів хлібом, пшоном, смаженим насінням, солоними та копченими продуктами! Ці продукти дуже шкідливі для птахів, і можуть привести їх до смерті!», – застерігають лісівники.

Хліб збільшується в об’ємі від вологи, а також здатний до бродіння, що призводить до закупорки органів травлення птахів. Пшоно, на відміну від проса, позбавлене природної оболонки, через це на його поверхні скупчуються окислені жири та шкідливі хімічні речовини, що може привести до смерті птахів. Смажене насіння, як і будь-які смажені продукти, наносять непоправну шкоду печінці птахів, що сильно підвищує ризик смертності.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *