Лісівники Прикарпаття просять дотримуватися правил заготівлі новорічних ялинок і гілок

За поданням Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства з метою охорони хвойних насаджень в перед новорічний період 2019 року обласною державною адміністрацією видане розпорядження № 704 від 29.11.2018 року «Про встановлення лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі деревної зелені (новорічних ялинок і гілок) на 2018 рік».
Крім цього, управлінням видано наказ про охорону хвойних насаджень від незаконного вирубування та створено «гарячу лінію» з питань охорони та реалізації новорічних ялинок. Розроблено та погоджено план спільних дій працівників Державної лісової охорони, Національної поліції та Державної екологічної інспекції з охорони хвойних насаджень у передноворічний період.

З 10 грудня правоохоронці перевірятимуть місця заготівлі та продажу ялинок на наявність дозвільних документів. Кожне хвойне дерево підлягає маркуванню бирками зі штрих-кодами. Тільки за наявності таких бирок ялинка вважається законно придбаною.

Шановні громадяни!

Самовільне вирубування дерев хвойних порід тягне за собою накладання штрафу згідно зі ст.65 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконна рубка…» – 538,99 грн, де 85 грн адміністративний штраф та 453,99 грн, збитки за одну незаконно зрубану новорічну ялинку. У випадку, якщо незаконно вирубано значну кількість ялинок і розмір збитків лісовому господарству визнано істотним, винна особа несе відповідальність згідно зі ст.246 Кримінального кодексу України «Незаконна рубка лісу». Санкція статті передбачає штраф від трьохсот (5100 грн) до п’ятисот (8500 грн) неодатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією незаконно добутих ялинок.

Просимо всіх громадян бути свідомими – не купувати ялинки, які можуть бути заготовлені з порушенням законодавства. Про походження придбаної новорічної ялинки можна дізнатися, ввівши номер із самоклейної етикетки або бирки на сайті підприємства оператора www.ukrforest.com (послуга бузкоштовна).

Реалізація законно заготовлених новорічних ялинок лісгоспами області буде проводитись у лісництвах, лісгоспах та на ринках області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *