Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Людмила Сірко зустрілася із представниками міжнародних донорських організацій

Обласна військова адміністрація продовжує залучати міжнародні донорські організації для вирішення питань з облаштування внутрішньо переміщених людей, які приїжджають на Прикарпаття із зони бойових дій.

Сьогодні відбулася робоча зустріч заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко із виконавчим директором Федеральної Асоціації Центрів Допомоги для біженців, які потерпіли внаслідок війни та тортур (BAfF), Лукасом Вельцом, членом правління AMCHA-Німеччина Міхелем Хьольгером та представниками Благодійного фонду «Рокада».

Людмила Сірко детально розповіла про нагальні потреби з підготовки житла до зимового періоду людям, які постраждали від війни. Особливу увагу звернуто на важливості надання фахової психосоціальної допомоги постраждалим, адже лише за офіційними даними зараз у нашій області проживають понад 146 тисяч осіб з числа ВПО, а це понад 97 тисяч сімей, і 45 тисяч дітей, віком до 18 років. Люди переїхали з епіцентрів бойових дій, багато з них втратили рідних, житло, роботу, отримали травми – як фізичні, так і психологічні. Також обласна військова адміністрація організувала роботу виїзних мобільних бригад, які безпосередньо у громадах області вивчають проблеми переселенців.

Голова ГО «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО», радник голови ОВА Степан Чомко розповів про діяльність організації у питанні психологічної реабілітації членів сімей загиблих у війні та закликав іноземних донорів долучитися до впровадження проектів із реабілітаційних заходів та надання психологічної допомоги.

В ході зустрічі зазначалося, що BAfF, AMCHA-Німеччина мають досвід у наданні допомоги постраждалим від війни та насильства, а також тим, хто вижив під час Голокосту. Мета їх візиту – особисто вивчити ситуацію щоби мати чітке уявлення про виклики, потреби у фінансовій та психосоціальній допомозі жителям у зв’язку із агресією росії та з метою донесення до громадян Німеччини цю актуальну інформацію. Тому йшлося про обмін досвідом, матеріальне забезпечення, тренування та навчання фахівців для роботи у консультативно-координаційних центрах із надання психологічної допомоги і як це може допомогти українцям зараз.

«Із перших днів повномасштабної війни ми відчуваємо підтримку благодійних організацій. Благодійний фонд «Рокада» – перша організація, яка одразу розпочала забезпечувати колцентри області усім необхідним для ВПО. Сьогодні потреби змінилися, і ми про це вам детально розповіли, – зазначила Людмила Сірко. – Тепер ми потребуємо соціальних працівників для роботи із сім’ями та дітьми ВПО, надання фахової психосоціальної допомоги постраждалим від військових дій. Ми будемо раді будь-якій допомозі і впевнені, що спільними зусиллями нам вдасться забезпечити гідні умови для постраждалих наших співгромадян».

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *