Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Майже 217 млн. гривень

Майже 217млн. гривень податкових платежів надійшло до місцевих скарбниць Надвірнянського району
Це на 50,7млн. гривень більше минулорічних надходжень, про цезазначив в.о.начальника Надвірнянської ОДПІ Богдан Нагорняк. Основним джерелом значного приросту став податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року надійшло 151,5млн. гривень, що на 44млн. гривень більше надходжень відповідного періоду 2016 року. Питома вага даного податку в загальних надходженнях складає 70відсотків.

Майже 217млн. гривень податкових платежів надійшло до місцевих скарбниць Надвірнянського району
Це на 50,7млн. гривень більше минулорічних надходжень, про цезазначив в.о.начальника Надвірнянської ОДПІ Богдан Нагорняк. Основним джерелом значного приросту став податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року надійшло 151,5млн. гривень, що на 44млн. гривень більше надходжень відповідного періоду 2016 року. Питома вага даного податку в загальних надходженнях складає 70відсотків.
Наступними за рівнем сплати стали: земельний податок – сума надходжень 27,6млн. гривень, що на 8,5млн. гривень більше, ніж у минулому році; єдинийподаток – 18,9млн. гривень, що на 7,3млн. гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
«Завдяки сумлінності платників та активній співпраці з місцевими органами виконавчої влади надходження до місцевих скарбниць залишаються сталими та стабільними», – наголосив Богдан Нагорняк.
 
Платниками податків сплаченобільш як 206млн грн єдиного внеску на соціальні виплати
Протягом 2017 року роботодавці Надвірнянщини спрямували до державних соціальних фондів 206,1млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.В порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума ЄСВ зросла на 43,4млн. грн.
Фахівці нагадуют, що з 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі складає 3 723 гривень.
Таким чином, мінімальний страховий внесок відтепер становить 819,06 гривень. Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, а також ті, що на загальній системі оподаткування та провадять незалежну професійну діяльність, у 2018 році сплачуватимуть за місяць 819,06 гривень
 
Майже 20млн грн єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів від платників Надвірнянщини
Про це повідомив начальник Надвірнянського управління ГУ ДФС в області Василь Гнатюк. З початку року від платників Надвірнянщини, які використовують спрощену систему оподаткування, місцевий бюджет отримав 18,9 млн гривень. Упорівнянні з аналогічним періодом минулого року підприємці збільшили сплату на 7,4 млн грн.
Найбільші суми забезпечили фізичні особи-підприємці, які сплатили 15,2млн грн єдиного податку, що на 6,6млн грн більше, ніж торік. Юридичні особи забезпечили надходження в сумі 3,7млн грн,що на 0,7 млн грн більше минулорічного.
Крім того, сільськогосподарські виробники у 2017 році сплатили 87 тисгрн єдиного податку.
«Єдиний податок є суттєвим фінансовим підґрунтям для місцевих бюджетів. У складі доходів загального фонду місцевих бюджетів за платежами його частка становить 9 відсотків. Ці кошти спрямовуються на фінансування потреб територіальних громад», – зазначив посадовець.
 
Підприємства Надвірнянщини поповнили бюджети майже на 6мільйонів гривень податку на прибуток
За минулий рік платники податку на прибуток підприємств спрямували до бюджетів усіх рівнів 5874 тисячгривеньщо перевищує минулорічні надходження на 9037 тисяч гривень.
Як підкреслила заступник начальника Надвірнянського управління ГУ ДФС в області Оксана Пліщук, до державного бюджету за 2017 рік надійшло 5296тисячгривень, до місцевих –578тисячгривень.
Нагадаємо, з 1 січня 2018 року внесено зміни до Податкового кодексу України в частині податку на прибуток підприємств, а саме:
– змінено визначення безнадійної заборгованості для цілей оподаткування банківських установ;
– уточнено вимоги щодо відповідальності релігійних організацій при порушенні законодавства відповідно до якого вони зареєстровані та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
– передбачено, що податкова декларація з податку на прибуток підприємств, яка розраховується з наростаючим підсумком за рік, подається у 60-ти денний термін;
уточнено різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень), при здійсненні фінансових операцій;
– уточнено норми щодо збільшення фінансового результату до оподаткування на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування. Положення зазначеної норми не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи;
– уточнена редакція норми щодо звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств суб’єктів літакобудування.
 
9 лютого – граничний термін подання річної звітності та сплати єдиного внеску
Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами та доповненнями, ФОП, у тому числі ФОП платники ЄП, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Звітним періодом є календарний рік.
Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день (п. 14 розд. ІІ Порядку № 435).
Згідно з абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями ФОП, крім ФОП платників ЄП, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.
Пунктом першим ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV визначено, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – підприємців, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Тобто, граничний термін подання Звіту та сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, за рік – 9 лютого. 
Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.
Відповідне роз’яснення розміщене у категорії 301 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «Актуальні питання».
 
Розпочалась кампанія декларування доходів громадян
У Надвірнянській ОДПІ повідомляють, що з 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Декларацію подають також фізичні особи для отримання податкової знижки.
Податківці звертають увагу на те, що наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859» внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи.
Ознайомитись з Наказом  № 556, а також з оновленою формою Декларації можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням  http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018.
 
З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році
У Надвірнянській ОДПІ повідомляють, що з 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Декларацію подають також фізичні особи для отримання податкової знижки.
Фахівці Надвірнянської ОДПІ повідомляє, що31 грудня 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859.
Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
– особисто або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Граничні строки подання податкової декларації:
– для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018 року;
– для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;
– для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним;
– для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 року (включно);
– для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. 
У разі необхідності платники можуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи в Центрах обслуговування платників за своїм місцезнаходженням.
 
Внесено зміни до плати за землю
Нагадуємо, що 01.01.2018 набрав чинності Закон України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема в частині плати за землю, а саме: 
встановлено, що річна сума орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути меншою за розмір земельного податку: 
– для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено – у розмірі не більше 3% їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% їх нормативної грошової оцінки;
– для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено – урозмірі небільше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;
– фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання зплати за землю, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішеннястроки, встановлені нормами Кодексу.
 
Про порядок обчислення плати за землю
Надвірнянська ОДПІ інформує, що відповідно до ст. 286 Податкового кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою,встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
Також платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:
-розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;
-права на користування пільгою із сплати податку;
-розміру ставки податку;
-нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Стаття 286. Порядок обчислення плати за землю
(Кодекс податковий, ВР України, від 02.12.2010, № 2755-VI "Податковий кодекс України (ред. з 01.01.2017)", Чинний)
 
Податок на додану вартість: новорічні зміни 2018 року
Надвірнянська ОДПІ повідомляє, що набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 № 2245-VIII, який опубліковано в газеті «Голос України» 30 грудня 2017 року.
Вказаним Законом, зокрема:
– змінена процедура зупинення податкових накладних/розрахунків коригування. Встановлено, що реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, встановлених Кабінетом Міністрів України. З 01.01.2018 року і до прийняття відповідного рішення Уряду зупинення податкових накладних/розрахунків не здійснюється;
– встановлені умови та порядок розблокування та реєстрації податкових накладних у ЄРПН для податкових  накладних, які були заблоковані до дня введення в дію Закону;
– платникам, які будуть ввозити на митну територію України до 1 січня 2020 року промислове обладнання для виробничих потреб, надано право на розстрочку на 24 місяці сплати «імпортного» ПДВ;
– поширено ставку ПДВ 7% на операції з постачання та ввезення на митну територію України всіх медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
– встановлено, що не є об’єктом оподаткування ПДВ: ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро у несупроводжуваному багажі; ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача (юридичної особи) в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;
– уточнено норму щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання (передплати) та доставки дитячих книжкових видань;
– визначено терміни реєстрації у ЄРПН  для розрахунків коригування податкових накладних на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг – протягом 15 календарних днів  із дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем);
– до 31 грудня 2018 року звільнено від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України виключно електромобілів (у тому числі вироблених в Україні);
– до 1 січня 2023 року поширено звільнення від ПДВ на визначених Кодексом умовах на операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті, а також розширено поняття “програмна продукція”.
 
Платники єдиного податку 1 групи cплачують ЄСВ у сумі 819,06 грн.
З 1 січня 2018 року, платники єдиного внеску, віднесені до першої групи платників єдиного податку, сплачують єдиний внесок у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок. Такий порядок визначений Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».
Нагадуємо, розмір мінімальної заробітної плати встановлено Законом про Державний бюджет на 2018 рік, і складає у місячному розмірі 3 723 гривні. Тобто, з 1 січня фізичні особи – підприємці, у т.ч. платники першої групи єдиного податку платитимуть за себе не менше 819,06 грн. на місяць (3723 Х 22%).
Для представників бізнесу, що обрали спрощену систему оподаткування ставка та терміни перерахування ЄСВ (за себе) залишилися незмінні – щоквартально у розмірі 22 відсотки від суми нарахованого доходу, але не нижче як від мінімальної заробітної плати.
 

Зміни в податковому законодавстві: податок на прибуток підприємств

Надвірнянська ОДПІ інформує. Законом України від 07.12.2017 №2245 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено, зокрема, такі зміни з податку на прибуток підприємств:
– передбачено, що податкова декларація з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, подається протягом 60-ти днів;
– внесено зміни до норм щодо податкових наслідків переходу із спрощеної системи на загальну для платників четвертої групи;
– уточнено визначення терміну «роялті»;
– змінено визначення терміну «пов’язана особа»;
– змінено визначення безнадійної заборгованості (для цілей оподаткування банківських установ);
– запроваджено визначення терміну «синдикований кредит», а також особливості застосування до нього угод про уникнення подвійного оподаткування;
– запроваджено для банків можливість враховувати всю суму резервів, які нараховуються під активи, а також передбачено перехідні положення щодо таких операцій;
– уточнено норми щодо сплати дивідендів платниками єдиного податку: спрощенці не сплачують авансові внески, платники податку – отримувачі не коригують фінансовий результат;
– встановлено, що обмеження по операціях із низькоподатковими нерезидентами поширюються і на нерезидентів особливих організаційно-правових форм;
– передбачено можливість не оподатковувати кошти, направлені на допомогу спортивним неприбутковим організаціям у розмірі до 8 відсотків від оподатковуваного прибутку попереднього року;
– передбачено, що фінансовий результат збільшується на суму повної або часткової компенсації вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України, якщо вони не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб;
– встановлено, що сума податку на прибуток зменшується на суму акцизного податку, сплаченого за дизельне пальне, що використано дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн;
– встановлено, що до 1 січня 2025 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств – суб’єктів літакобудування, що визначені відповідно до норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості»;
– встановлено, що до 1 січня 2020 року звільнено від оподаткування діяльність щодо використання газу метану вугільних родовищ;
– виключено вимогу щодо необхідності дотримання не низькоподаткового статусу нерезидента для розміщених «євробондів»;
– передбачено, що платники єдиного податку сплачують податок на репатріацію у разі виплат на користь нерезидента.
 
Відмовтесь відзарплати«в конверті»
Конституція України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Проте деякі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, видають працівникам зарплату «у конвертах». Основна причина виникнення цієї проблеми – не вміння громадян користуватися правами, закріпленими у Конституції України, недостатній рівень правової освіти, відсутність правосвідомості та поваги до Закону, як у найманих працівників, так і у роботодавців. Від неналежного оформлення трудових відносин, перш за все, страждає особа, яка погоджується на таку працю. Більшість найманих працівників не розуміють, що відсутність правового регулювання трудових відносин робить громадянина незалежної держави рабом.
Використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення працівника:
– гарантованого розміру заробітної плати;
– права на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати;
– права на оплату лікарняного;
– права на достроковий вихід на пенсію, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці;
– права на скорочений робочий день, тиждень, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці;
– права на допомогу по безробіттю;
– права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
– права на зарахування виробничого стажу, тощо.
Укладення трудового договору дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме:
– в разі затримки в розрахунку по заробітній платі;
– відмові оплати праці за виконану роботу;
– недодержання зобов’язань роботодавця, тощо.
Нагадуємо, відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпПУ, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
 
Податок на доходи фізичних осіб: зміни – 2018
Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII, що набрав чинності 1 січня 2018 року, внесено зміни у Податковий кодекс України, зокрема у частині податку на доходи фізичних осіб.
Так, змінами доповнено пп.165.1.35 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:
– вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування;
– вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.
 
Щодо декларування іноземних доходів фізичних осіб-резидентів
Державна фіскальна служба України листом  від 14.12.2017 р. N 16785/К/99-95-42-02-14 роз'яснила питання оподаткування спадщини, отриманої фізичною особою – резидентом за кордоном, і повідомила таке.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого встановлено, що платниками податку є, зокрема фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Іноземні доходи – це доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України, які є об'єктом оподаткування резидента (пп. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 Кодексу).
Згідно з пп. 14.1.55 п. 14.1 ст. 14 Кодексу дохід, отриманий з джерел за межами України, – це будь-який дохід, отриманий резидентами за межами митної території України, зокрема у вигляді спадщини.
Під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ст. 164 Кодексу).
Порядок оподаткування іноземних доходів передбачено п. 170.11 ст. 170 Кодексу, пп. 170.11.1 якого визначено, у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою 18 відсотків, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу.
Абзацом першим пп. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу встановлено, що у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Відповідно до п. 13.4 ст. 13 Кодексу суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими Кодексом.
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ст. 13 Кодексу).
Також доходи, визначені ст. 163 Кодексу, є об'єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).
Отже, дохід, отриманий фізичною особою – резидентом з джерел за межами України у вигляді спадщини, включається такою особою до загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи як іноземний дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.
 
До уваги платників екологічного податку!
Надвірнянська ОДПІ повідомляє, що Законом України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон № 2245) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), відповідно до яких з 1 січня 2018 року збільшено на 11,2 відсотка ставки екологічного податку, які визначені статтями 243-248 Кодексу.
Відповідно при обчисленні податкових зобов’язань з екологічного податку (далі – Податок), які виникають в поточному році, застосовуються нові (збільшені) ставки оподаткування. 
Кодексом визначено, що базовим податковим (звітним) періодом з  Податку є календарний квартал (пункт 250.1 статті 250 Кодексу).
Форма податкової декларації з Податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497, із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 495.
Відповідно до пункту 250.2 статті 250 Кодексу платники Податку складають податкові декларації за встановленою формою, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують Податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:
за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;
за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.
З урахуванням наведеного, граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з Податку відповідно є:
за IV квартал 2017 року: 9 лютого 2018 року та 19 лютого 2018 року;
за І квартал ц.р.: 10 травня та 18 травня 2018 року;
за ІІ квартал ц.р.: 9 серпня та 17 серпня 2018 року;
за ПІ квартал ц.р.: 9 листопада та 19 листопада 2018 року;
за IV квартал ц.р.: 11 лютого та 19 лютого 2019 року.
Платники Податку перераховують суми Податку, що справляється за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному чинним законодавством.
Якщо платник Податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник Податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення Податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкову звітність з Податку відповідно до вимог Кодексу.
 
Сервіси ДФС заощаджують час
Шановні платники податків! З метою економії вашого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів, уникнення витраченого часу у чергах до інспектора або «вікна» прийому звітності при поданні звітності, (оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до фіскальної служби).
Окрім цього ви маєте можливість: отримати гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок, оперативно оновлені формати подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційних каналах зв’язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів) та конфіденційно отримувати інформацію щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом.
Отримати електронний підпис та консультацію щодо його застосування можна, звернувшись до Пункту реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів у м.Івано-Франківськ.
 
З 5 січня 2018 року діє нове Положення про ведення касових операцій
Надвірнянська ОДПІ повідомляє, що з 5 січня 2018 року набрало чинності Положення про ведення касових операцій  у національній валюті, затверджене постановою Національного банку України від 29.12.2017 року №148. Одночасно втратила чинність постанова Правління НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 15.12.2004 р. № 637.
НБУ, зокрема, виклав у новій редакції пункт про обмеження розрахунків готівкою:
Так відповідно до п.6 розділу ІІ Положення суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
1) між собою – у розмірі до 10 000 (десяти тисяч) гривень уключно;
2) з фізичними особами – у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень уключно.
Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується/
Одночасно п.3  розділу  І Положення НБУ  визначив поняття «готівкові розрахунки»:
готівкові розрахунки – платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *