Медична реформа в дії: Як надвірнянці підписують декларації з лікарем

Керівник КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги Надвірнянської районної ради» Емілія Сем’янів проінформувала про стан підписання декларацій між пацієнтами та лікарями. Уже понад 42 відсотки (34600 краян) обрали свого сімейного лікаря, а це означає, що всі вони, як потенційні пацієнти можуть розраховувати на безоплатні медичні послуги.

Передусім, це спостереження сімейного лікаря (чи терапевта, педіатра) за здоров’ям пацієнта, діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів . Водночас сімейний лікар може виписувати рецепти на ліки, у т.ч. за програмою «Доступні ліки» (з 01.04.2019 р. в електронному вигляді), видавати різноманітні медичні довідки щодо стану здоров`я і, звичайно, листки непрацездатності для працюючих. Також сімейний лікар скеровує до профільних спеціалістів і для пацієнтів така консультація також буде безкоштовна, бо за неї з 01.07.2019 платитиме Національна служба здоров`я України. Без направлення від сімейного лікаря пацієнт може за бажанням звернутись до вузького спеціаліста, про те послуга буде платною. Крім того, лікар «первинки» може призначити безкоштовно 8 базових лабораторних та інструментальних досліджень, проводити вакцинацію за календарем щеплень, а також профілактичні медичні огляди для груп ризику 7 захворювань (щороку – цукровий діабет, ВІЛ, туберкульоз; раз на 2 роки – рак молочної залози; раз на 1-2 роки, залежно від факторів ризику – гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання у жінок 50 років і ст. та чоловіків 40 років і ст.) .
Як відомо, сума базового річного тарифу на оплату первинної медичної допомоги для однієї людини складає 370 грн. Це – мінімальна ставка, яка множиться на віковий коефіцієнт і кількість пацієнтів, що підписали декларації. Так формується бюджет закладу. Кошти з НСЗУ поступають щомісячно з розрахунку станом на перше число місяця. Адже на ці гроші пацієнтові забезпечують задекларований перелік послуг, а медикам КП – їхню професійну діяльність. До сімейного лікаря пацієнти можуть звертатися стільки разів, скільки вважають за потрібне, бо це аж ніяк не впливає на ставку за обслуговування. З огляду на формування доходів Центру ПМД від кількості підписаних декларацій, звертаємо увагу на пасивність мешканців окремих населених пунктів:
– Білозорина – 0,9% підписаних декларацій від населення
– Мозолівка –1,3%
– Максимець – 0,6%
– Черник – 0,3%
– Парище – 7,7%
– Красна – 5,0%
– Лісна Велесниця – 10,8%

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *