Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Мережа закладів культури Матеївецької ОТГ збережена і розвивається на належному рівні

19 червня відбулася виїзна колегія управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації на базі Матеївецької об’єднаної територіальної громади. Участю у її роботі взяли перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, заступник начальника управління культури, національностей Мирослава Корнелюк та голова Матеївецької ОТГ Петро Книшук.
Йшлося про стан діяльності закладів культури в Матеївецькій ОТГ та мережу закладів культури області в умовах децентралізації.

За словами начальника відділу освіти, молоді і спорту, культури Світлани Головань, у Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді мережа закладів культури збережена на належному рівні. «Культурно-мистецький розвиток громади забезпечують два будинки культури (с.Замулинці, Матеївці), три Народні доми (с.Залуччя, Перерив, Пилипи), п’ять клубів (с.Ганнів, Дебеславці, Кропивище, Семаківці, Тростянка) та 10 публічних бібліотек. Протягом року було проведено чимало культурно-мистецьких заходів колективами та учасниками даної ОТГ», – розповіла посадовець.

Одним із шляхів збільшення рівня привабливості, відкриття нових можливостей для розвитку та дозвілля дітей впроваджено нові послуги: «Бібліоняня» та «Ігротека з бібліотекою» ( бібліотека с. Замулинці), поширення здорового способу життя щодо активного і здорового способу життя стало відкриття спортивно-дозвільного центру. Ця подія відбулася завдяки співпраці з Громадською організацією «Центр політичних студій», Асоціацією соціально-економічного розвитку с. Замулинці, програмі DOBRE та за підтримки Агенства США з Міжнародного розвитку (USAID) .

Бюджет проекту «Спортивно-дозвільний центр – простір для розвитку і комунікацій» склав: 199 244грн, з них 122 744 грн – програма DOBRE, та 76 500 грн – внесок місцевої влади.

Родзинкою Матеївецької об’єднаної територіальної громади є цех із виробництва художнього кахелю ( с. Перерив), художня майстерня з іконопису, а також майстри декоративно-ужиткового мистецтва ( Ю.Бутакова, Л.Луканюк, Н. Поляк, М.Бирчак, М.Микитюк, Р.Зеленської тощо.)

Великим досягненням культурно-мистецького життя Матеївецької об’єднаної територіальної громади за підтримки її голови Петра Книшука почала свою роботу Дитяча школа мистецтв (керівник Федір Волошинюк), також створення народного аматорського духового оркестру «Водограй» (керівник Микола Василевич), який став неодноразовим учасником різних районних, обласних та міжнародних фестивалів. Також, гордістю ОТГ є народний аматорський етнографічний колектив «Веселі молодиці (с.Перерив), хореографічний колектив «Сузір’я», «Орхідея» (керівник Віталія Гуменюк).

Слід відзначити великий вклад у культурно-мистецьке життя Матеївецької об’єднаної територіальної громади працівників Василя Костюка та Людмили Костюк, Романа та Лілії Лукинчуків, Іванни Слободян, Мар’яни Рутковської.

Всі керівники колективів показали гостям високий професійний рівень підготовки своїх колективів, про що свідчить систематична робота.

Про мережу закладів культури області в умовах децентралізації доповіла Мирослава Корнелюк, директор Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк та експерт з питань децентралізації Асоціації міст України Андрій Деркач.

Присутні говорили про відмінності роботи ОТГ, ділилися досвідом та успіхами.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *