Мінцифри: кількість ЦНАП у громадах зросла втричі

Мережа центрів надання адмінпослуг при органах місцевого самоврядування зросла на 323%, порівнюючи з I кварталом минулого року. Завдяки цьому мільйони українців вперше отримали держпослуги у своєму населеному пункті.

Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України

Наразі у межах реформи децентралізації відбувається трансформація ЦНАП − нові ЦНАП відкриваються при органах місцевого самоврядування та ліквідуються при райдержадміністраціях.

«Трансформація мережі ЦНАП – це ще один крок до амбітної мети Мінцифри – понад 3,5 тис. точок доступу до адмінпослуг», – зазначає заступниця міністра цифрової трансформації України Людмила Рабчинська.

Відтак, кількість ЦНАП, утворених органами місцевого самоврядування, зросла з 707 до 2281 точки доступу. З них 223 відкрилися в межах трансформації ЦНАП райдержадміністрацій.

Наразі жителі міст-мільйонників, мешканці невеликих сіл та селищ можуть отримати адмінпослуги у 936 центрах, 104 територіальних підрозділах, 1217 віддалених робочих місцях та 24 мобільних ЦНАП.

У 22-х областях органи місцевого самоврядування у всіх «колишніх» райцентрах утворили нові ЦНАП. Серед них − Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області.

До кінця 2021 року залишилося утворити по одному ЦНАП органів місцевого самоврядування в «колишніх» райцентрах Запорізької та Одеської областей.

Трансформація ЦНАП РДА в ЦНАП ОМС реалізується за експертної підтримки SURGe, що фінансується Урядом Канади, та Програми ULEAD з Європою.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *