Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Минулоріч в лісових господарствах області понад 1000 га площ засаджено лісовими культурами

Про результати лісокультурного виробництва у 2018 році і завдання на 2019 рік йшлося на нараді в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням Руслана Осташука за участю директорів державних лісогосподарських підприємств.
Торік підприємства, що координуються Івано-Франківським управлінням, провели лісовідновні роботи на площі 2543 га, посадили лісові культури в лісовому фонді на площі 1120 га (весною 756 га, восени – 364 га), в т.ч. захисні насадження на площі 1,1 га. Збережено самосів і підріст у кількості достатній для відтворення природним шляхом на площі 1423 га. Проведено сприяння поновленню на ділянках, що залишені під відтворення природним способом на площі 653,4 га.

Доповнення лісових культур, створених у попередні роки, проведені в обсязі 504 га. На площі 5,78 га проведено закладку розсадників.

У звітному році заготовлено 14 650 кг лісового насіння, з яких хвойні породи – 4 691 кг. Для забезпечення потреб лісовідновлення та лісорозведення вирощено близько 10 млн шт. сіянців, з яких 5 259,3 тис. шт. – стандартні.

Начальник відділу лісових ресурсів Андрій Шпундра доповів про виконання обсягів реалізації лісопродукції за два місяці цього року. За звітними даними обсяг реалізації деревини в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшився на 21.9 тис.куб. м. Це пов’язано із зменшенням попиту на деревину на початку кварталу, а також етапами переходу на нові стандарти обліку лісопродукції.

Аукціонні договори виконано на 71%, із пояснень керівників підприємств основними причинами невиконання аукціонних договорів є те, що споживачі несвоєчасно провели 100% передоплату за продукцію, несвоєчасно підписали, а також відмовилися від укладання аукціонних угод. Також доповідач повідомив про своєчасність формування виробничої програми з напрямків використання лісоматеріалів у ІІ кварталі 2019 року та формування пропозиції на аукціон з продажу необробленої деревини заготівлі ІІ кварталу 2019 року, який відбудеться 19 березня 2019 року.

Завідувач сектору юридичного забезпечення та управління персоналом Лілія Підгірняк доповіла про процедуру одержання в установленому порядку лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками. Так, державна реєстрації земельних ділянок, переданих у власність чи користування без проведення їх державної реєстрації (в тому числі у разі коли відомості про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, не внесені до державного реєстру земель), здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельних ділянок державної або комунальної власності) в порядку, визначеному для державної реєстрації земельної ділянки. Таким чином, оформлення та реєстрація права постійного користування земельних ділянок, що використовуються державними лісогосподарськими підприємствами для потреб лісового господарства, право на які посвідчено планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування, здійснюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», після державної реєстрації земельних ділянок в Державному земельному кадастрі на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Важливість цього питання полягає в заощадженні коштів підприємств, оскільки вартість робіт з виготовлення проекту землеустрою вдвічі більша, ніж при виготовленні технічної документації. Окрім того, проект землеустрою проходить державну землевпорядну експертизу, що займає багато часу, зазначила Лілія Підгірняк.

Про підготовку до пожежонебезпечного періоду лісогосподарських підприємств доповів начальник відділу охорони, захисту лісу і мисливства Роман Поціхович. Згідно з наказом Івано-Франківського управління «Про підготовку до пожежонебезпечного періоду 2019 року», лісгоспам доручено провести інвентаризацію наявних технічних засобів пожежогасіння, протипожежного інвентаря, розробити заходи щодо їх оновлення, ремонту, узгодити мобілізаційно-оперативні плани гасіння лісових пожеж та направити їх до місцевих рад, лісництв та ін.

Також керівникам підприємств, що координуються управлінням, доручено провести з метою посилення внутрішнього контролю за станом охорони лісу, якістю проведення лісогосподарських заходів та запобіганню порушень лісового законодавства планову весняну ревізію.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *