Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Місцеві скарбниці Надвірнянщини поповнились на понад 12 тис. грн. від надходжень транспортного податку

Як повідомили в відділі доходів і зборів з фізичних осіб Надвірнянської ОДПІ надходження транспортного податку протягом січня-червня 2016р. склали 12,5 тис. грн., що на 6,21 тис. грн. більше, ніж за той самий період у 2015 році.

Як повідомили в відділі доходів і зборів з фізичних осіб Надвірнянської ОДПІ надходження транспортного податку протягом січня-червня 2016р. склали 12,5 тис. грн., що на 6,21 тис. грн. більше, ніж за той самий період у 2015 році.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилають органи фіскальної служби за місцем реєстрації фізичної особи – платника транспортного податку до 1 липня звітного року.

Транспортний податок нараховується з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що відповідає вимогам ст.267.2 Податкового кодексу України, а саме – з року випуску автомобілю минуло не більше п'яти років (включно) та його середньоринкова вартість становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (1 033 500 грн. та вище).

Фізичні особи сплачують транспортний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Фізичні особи – платники транспортного податку мають право звернутися з письмовою заявою до органів фіскальної служби за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

а) об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, орган фіскальної служби проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення, а попереднє вважатиметься скасованим.

 

 

Спрощенці Надвірнянського району поповнили місцеві бюджети більш як на 5 мільйонів гривень

За 6 місяців цього року платники податків Надвірнянської ОДПІ, які працюють на спрощеній системі оподаткування сплатили до місцевих бюджетів 5,1 млн. грн. єдиного податку, що на 1,7 млн. гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року. Такі цифри озвучив начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк.

За словами посадовця, переважну частину надходжень – 74,5 відсотків забезпечили підприємці (3,8 млн. гривень), решту – юридичні особи-1,3 млн.. Зокрема, у травні поточного року платниками сплачено 0,5 млн. гривень єдиного податку.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909, зменшено розмір граничного річного обсягу доходу для платників третьої групи до 5 млн. грн. та збільшено відсоткові ставки єдиного податку до 3% (зі сплатою ПДВ) та 5% (без ПДВ).

Також нагадаємо, підприємцям – платникам єдиного податку другої та третьої груп, що відповідно норм податкового законодавства реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

– першої групи;

– другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень.

Однак, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Зауважимо, що застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 

 

Розрахунок та сплата авансових платежів підприємцями на загальній системі оподаткування

Надвірнянська ОДПІ повідомляє, що згідно п.п. 177.5.1 ст. 177 Податкового кодексу України авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку на загальній системі оподаткування самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

За четвертий календарний квартал авансовий платіж не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Відповідно до вимог п.п. 177.5.3 ст. 177 Податкового кодексу України, остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється підприємцем самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку.

 

 

Надвірнянською ОДПІ забезпечено збір єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування понад 79,1 мільйонів гривень

З початку поточного року від платників податків Надвірнянського району забезпечено збір єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування 79,1 мільйонів гривень.

Слід зазначити, що тільки за травень 2016 року до бюджету надійшло 15,4 мільйонів гривень.

В  зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати з 1 травня 2016 року розмір мінімального страхового внеску становить 319 грн. (1450 грн. х 22%).

Також змінилася максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ. Вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на місяць нарахування доходу. Тож з травня вона дорівнює 36 250 грн. (1450 грн. х 25).

Відповідно збільшився максимальний розмір нарахованого ЄСВ і з 1 травня 2016 року він становитиме 7975 грн. (36250 грн. х 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника – інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.

 

Громадяни розпочали сплату податку на нерухомість за 2015 рік

Платники податку на нерухоме майно – фізичні особи у 2016 році сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року. Ставки на 2015 рік на житлову та нежитлову нерухомість були встановлені минулого року рішеннями відповідних рад, але не вище 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2015 року (24,36 грн.) за 1 кв. метр бази оподаткування для житла та не вище 1 відсоткамінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2015 року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості (12,18 грн.).

 Податковеповідомлення-рішення про сплату сумиподатку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ). 

Таким чином, з 1 липня 2016 року розпочався період сплати громадянами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За словами начальника Надвірнянської ОДПІ Василя Гнатюка,податок на нерухомість є одним з найстаріших та найпоширеніших в міжнародній практиці. Це стабільне джерело фінансування місцевої інфраструктури. Тому Надвірнянська ОДПІ нагадує громадянам, що відповідно до пп.266.10.1. п.266.10 ст.266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *