Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Міжмуніципальне співробітництво є інноваційним інструментом розвитку громад

Таке переконання висловив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей на спеціалізованому семінарі, який було організовано ІФ ЦРМС для працівників виконавчих комітетів тергромад області.
За його словами, співпраця між ОТГ здійснюється з метою вирішення спільних проблем. «По суті, міжмуніципальне співробітництво є одним з інноваційних інструментів розвитку громад. Основна мета такої співпраці полягає у підвищенні здатності ОТГ розвивати власну економіку, покращувати якість надання публічних послуг, розвитку інфраструктури, а також залучати інвестиції», – сказав він.

Водночас керівник інституції додає, що міжмуніципальне співробітництво – це також один із ефективних інструментів проектного менеджменту. «Коли громади гуртуються задля вирішення спільних проблем, у них набагато більше шансів вирішувати наболілі питання. Нині популярним напрямком серед громад є написання проектів. Завдяки цій діяльності прикарпатські ОТГ вже залучають зовнішні фінансові ресурси для свого розвитку. Окрім того, у проектний спосіб можна вирішувати спільні проблемні питання одразу декількох громад. Діапазон такої співпраці є надзвичайно широким – від покращення якості надання житлово-комунальних послуг до здійснення діяльності із залучення інвестицій», – сказав Максим Чопей.

Радник з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук зазначає, що в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття написання проектів є пріоритетним напрямком. За його словами, минулоріч інституцією було започатковано діяльність школи проектного менеджменту, на якій навчали представників ОТГ втілювати проектні ідеї. У результаті агенцією у 2018 році було розроблено 26 проектів. Цього ж року вирішили розширити формат діяльності школи та залучати громади до написання спільних програм.

Як повідомив експерт, на зустрічі також було презентовано спільний проект Витвицької, Вигодської, Долинської громад з Івано-Франківщини, Славської ОТГ Львівської області та Міжгірського району із Закарпаття щодо створення нового туристичного кластера «Магура». «Це хороший приклад міжмуніципального співробітництва, який демонструє добрі результати та доводить ефективність проектної діяльності», – наголосив він.

За словами проектного менеджера Витвицької ОТГ Ольги Войцешко, школа проектного менеджменту, яку започаткувала агенція, стала поштовхом для її громади щодо здійснення діяльності із написання проектів. Управлінець висловила подяку фахівцям агенції та центру розвитку місцевого самоврядування за послідовну підтримку.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *