МОМ збільшуватиме підтримку забезпечення потреб переселенців на Прикарпатті

Сьогодні під час зустрічі заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко із представниками Міжнародної організації міграції (МОМ) обговорювали актуальні потреби внутрішньо переміщених людей та механізми надання їм допомоги.

Захід відбувся за участю фахівців департаментів соціальної політики, департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції громад облдержадміністрації та департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.

Людмила Сірко розповіла, що від початку агресії збройних сил росії проти України понад 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб прийняли територіальні громади Прикарпаття.  Для переселенців облаштовували соціальне житло та забезпечували їх найнеобхіднішою гуманітарною підтримкою.

Посадовиця подякувала МОМ за ефективну співпрацю з обласною військовою адміністрацією: «Ми підсилюємо гуманітарні потужності, співпрацюючи із благодійниками. На Івано-Франківщині ефективно впроваджує проєкти підтримки ВПО Міжнародна організація з міграції, яка облаштовує шелтери, надає необхідну соціальну, медичну допомогу ВПО, забезпечує генераторами та системами опалення соціальне житло та заклади охорони здоров’я.  Важливо зараз продовжувати роботу щодо облаштування соціальних прихистків для переселенців, реабілітаційних центрів для військовослужбовців Збройних сил України та організовувати оздоровлення дітей».

Зауважувалося, що ця зустріч необхідна задля визначення подальших потреб ВПО. Важливо узгодити плани цієї роботи задля надавання допомоги  ВПО, забезпечення їх житлом та залучення для цього необхідних фінансових ресурсів, надання допомоги дитячим санаторним закладам, шелтерам, де проживають ВПО.

Обговорювали низку важливих питань щодо продовження реконструкцій існуючих приміщень, ремонт будівель, які тривалий час не використовували, переобладнання їх під житло та будівництво нових об’єктів.  Зауважувалося, що важливим є також створення цифрових просторів для дітей, проведення дитячої цьогорічної оздоровчої кампанії, навчальних тренінгів, підтримку закладів освіти обладнанням та матеріалами задля облаштування захисних споруд.

На завершення зустрічі Людмила Сірко зауважила, що надзвичайно важливо відчувати підтримку наших міжнародних партнерів. Завдяки ефективній співпраці ми допомагатимемо усім потребуючим у складний час війни.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *