Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Монетизація субсидій – це інвестиції в енергоефективність

Монетизація субсидій – необхідний і важливий крок реформи енергоефективності в Україні, інвестиція в енергоефективність.

Монетизація субсидій – необхідний і важливий крок реформи енергоефективності в Україні, інвестиція в енергоефективність.

По-перше, це дозволить створити стимули та надати інструменти для майже половини українських сімей щодо тепломодернізації своїх будівель. По-друге, підприємства-надавачі комунальних послуг врешті-решт перестануть залежати від централізованих рішень та дій монополістів. Вони зможуть самостійно направляти кошти на модернізацію й енергоефективність виробництва та постачання тепла. По-третє, це створить прозорі та зрозумілі для кожного відносини «бюджет – субсидіант – надавач послуг – постачальник енергоресурсів», а також мінімізує корупційні ризики. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час зустрічі з представниками урядів ЄС та Швейцарії, міжнародних  організацій та народними депутатами.

Він повідомив, що планується зробити монетизацію в два етапи. Перший – на рівні підприємств – надавачів послуг, другий – на рівні населення. «Монетизація надасть отримувачам субсидій стимули інвестувати в заходи енергоефективності та додаткове джерело щодо їх фінансування. Це є одна з вимог меморандуму з МВФ та передумова для виконання Угоди про Асоціацію України з ЄС в частині впровадження Третього енергетичного пакета», – наголосив Геннадій Зубко.

Концепція монетизації субсидій розроблена експертами Мінрегіону спільно з Світовим банком.

Також Віце-прем’єр-міністр нагадав, що Уряд підготував та направив до Парламента усю необхідну низку законопроектів для масштабної реформи енергоефективності, включаючи законопроект про Фонд енергоефективності. Також Мінрегіон розробив Концепцію реформування галузі теплопостачання  (http://www.minregion.gov.ua/press/news/minregionrozpochinayegromadskeobgovorennyakontseptsiyirealizatsiyiderzhavnoyipolitikiusferiteplopostachannya/), в якій монетизація – це одна з ключових частин реформи.

Довідково

Законодавчий пакет з енергоефективності.

1. Законопроект "Про житлово-комунальні послуги" (№1581-д) створює умови для розвитку конкуренції на ринку ЖКП і дозволяє споживачам укладати прозорі договори напряму з постачальниками послуг.

2. Законопроект "Про комерційний облік комунальних послуг" (№4901) запроваджує обов'язкове встановлення лічильників. Люди сплачуватимуть лише за спожиті послуги, а не за розкопані труби та втрати в мережах, і матимуть стимул для проведення заходів з підвищення енергоефективності.

3. Законопроект "Про енергетичну ефективність будівель" (№4941) запроваджує механізм отримання уніфікованого сертифіката енергоефективності будівлі. Сертифікат буде містить інформацію про споживання енергетичних ресурсів будинком та рекомендації з підвищення енергоефективності.

4. Законопроект "Про Фонд енергоефективності" (№5598) надасть українським родинам фінансову підтримку та технічні рішення, які зменшать споживанняененргоресурсів та витрати на комунальні послуги. Його ухвалення об'єднає всіх, хто підтримує енергетичні реформи: Світовий банк, IFC, ЄБРР, USAID, ГО "Реанімаційний пакет реформ", Громадська мережа ОПОРА, "Енергоефективні міста України".

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *