МОЗ підписало контракти на закупівлю лікарських засобів через міжнародні організації, – Олександр Квіташвілі

Міністерство охорони здоров'я підписало контракти на закупівлю лікарських засобів через міжнародні організації. Про це повідомив Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі на засіданні Уряду в середу, 28 жовтня.

«Вчора Міністерство охорони здоров'я підписало контракт з Програмою розвитку ООН на загальну суму 620 млн. грн. на закупівлю лікарських засобів через цю міжнародну організацію», – повідомив Міністр. Вже в цьому році Програма розвитку ООН буде поставляти в Україну, і на наступні роки також, засоби для лікування туберкульозу, тестування ВІЛ/СНІДу, лікування дітей, хворих на гемофілію А і Б, офранні захворювання та гепатит В і С.

Олександр Квіташвілі повідомив, що минулого тижня підписано рамковий договір з ЮНІСЕФ (Дитячим фондом ООН) на загальну суму 827 млн. грн. Ця організація буде нам закуповувати препарати з ВІЛ/СНІДу,АРВ-препарати та вакцини. Найближчим часом МОЗ буде підписувати контракт на загальну суму 750 млн. грн. з третім агентством, яке вибрали для закупівель, – це Crown Agency з Великобританії. «В цілому по міжнародним закупівлям у цьому році ми віддаємо в руки міжнародних організацій близько 2 млрд. 197 млн. грн. Це 60% від усієї суми», – заявив Міністр, додавши, що всі процедури закупівель відбулися спокійно та прозоро: зміни по тендерах спрацювали і всі процеси закупівель пройшли практично без оскаржень. Олександр Квіташвілі подякував Антимонопольному комітету, який за напрямком МОЗ «працює просто чудово», за цю допомогу.

Міністр також висловив упевненість, що на наступний рік буде набагато швидше пройдено цей процес, «тому що всі постанови, зміни вже прийняті». Процес закупівель, на думку Олександра Квіташвілі, вдасться запустити вже в лютому-березні, що дасть можливість залучити більше програм, «щоб вони були закуплені через міжнародні організації».

Міжнародні закупівлі дають можливість купувати ліки в кращому співвідношенні ціна-якість, акцентував Міністр. ЮНІСЕФ, наприклад, закуповує вакцини для більше 100 країн. Ліки високої якості постачають виробники, які є одними з найкращих. А ціна через те, що закуповують у величезних обсягах для 100 країн, у них дуже низька. Відповідно, жодна приватна компанія чи яка-небудь дистрибюторна компанія ніколи не зможе з ними конкурувати за цією ціною. До того ж, підкреслив Міністр, чітко розраховані терміни поставки: «Знаємо, що приходить березень, вже заходять вакцини, тому що замовлення на виробництво робиться заздалегідь, і Україна буде вже частиною великого такого всесвітнього замовлення за різними напрямками лікарських засобів».

«Так що це якість, це ціна, тобто ми зможемо закуповувати більше за гроші, які у нас є, і не буде ні дефіциту, ні проблем з лікуванням людей», – запевнив Міністр охорони здоров'я.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *