На часі – об’єднання територіальних громад

      Вчора, 5 травня  під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Кеніза та за участі першого заступника голови РДА Андрія Крицького, заступника голови РДА Тараса Олендія, керівника апарату РДА Миколи Кравчука, радника голови РДА Івана Тодорука та сільських голів  Фитькова, Лісної Тарновиці, Перерісля, Цуцилова, Тисменичан, Камінної, Волосова, Парище та Гаврилівка  відбулось засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад району.

       Тарас Олендій ознайомив присутніх з сформованим перспективним планом об’єднання територіальних громад в районі. Обгрунтувавдоцільністьмайбутніхтериторіальних центрів  навколо яких пропонується об’єднатись.

        Андрій Крицькийнадав роз’яснення  щодо новихфінансовихможливостей і прав громад, отримання 60 % ПДФО та 25 % екологічного податку, можливість самостійно використовувати надходження до бюджету громади.

        Голова РДА зазначив, що проведення адмінреформи є пріоритетним завданням для влади. Наслідком впровадження дієвого механізму об’єднання громад стане ефективне функціонування місцевого самоврядування, планування розвитку, впровадження оперативного управління територіями. «Громади на місцях мають формувати пропозиції для того, щоб вони були почуті і враховані в процесі реформування», – наголосив Олександр Кеніз.

        У результаті дискусії, учасники зустрічі дійшли висновку, що потрібно  продовжити широке обговорення з роз`яснення законодавчої бази, позивних і негативних аспектів того чи іншого територіального утворення в кожній сільській громаді.

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *