Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На горі Говерла завершились урочисті заходи до дня визволення Слов’янська та Краматорська

Встановленням пам’ятного знаку «Загиблим на Сході України цивільним та військовим» на найвищій точці України горі Говерла нацгвардійці завершили урочисті заходи з відзначення п’ятої річниці визволення Слов’янська та Краматорська, які були розпочаті 1 липня на меморіальному комплексі «На горі Карачун», що неподалік Слов’янська.
Саме в п’яту річницю звільнення цих міст від російсько-терористичних військ спільно зійшли на Говерлу представники Національної гвардії України та поліції особливого призначення міста Івано-Франківська, всі учасники бойових дій на Сході України.

Пам’ятний знак «Загиблим на Сході України цивільним та військовим» доповнив встановлений побратимами в 2017 році на цьому місці дублікат «Звернення до прийдешніх поколінь», оригінал якого розташований у меморіальному комплексі на горі Карачун поблизу Слов’янська. Меморіальний комплекс створювався протягом 2014-2019 років силами волонтерів та представників силових структур України.

Подібні дублікати також встановлені на території лікувально-оздоровчого комплексу «Верховина» та молодіжного центру «Думка» з метою військово-патріотичного виховання. Протягом цілого року тут приймають групи військовослужбовців учасників війни на Сході України та їх дітей на оздоровлення.

Усі пам’ятні знаки виготовлено на благодійні основі родиною Рожик, заслуженим скульптором України Віталієм Миколайовичем та його дружиною Наталією Станіславівною.

Напередодні встановлення пам’ятний знак освячено отцем Іваном Рибаруком настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви села Криворівня, яка також є пам’ятником архітектури і збудована у 1660 році.

Захід відбувся за сприянням керівництва Національної гвардії України, Донецького та Івано-Франківського обласних управлінь лісового та мисливського господарства, державних підприємств Слов’янського та Верховинського лісгоспів, громадського об’єднання «Ділове сприяння», інтернет провайдера «СДС» міста Слов’янська, родин Івлівих зі Слов’янська та Богач із Дніпра, музеїв «Гуцульщини», «Тіні забутих предків», «Музичних інструментів», власниці родинного музею народного побуту Палагеї Рожковської, начальника відділу національно-патріотичного виховання молоді та спорту Ліманської міської ради Олексія Робочого й головного спеціаліста Анатолія Леонтьева, подружжя підприємців Івана та Ганни Спінзак.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *