На колегії ДОЗ ОДА обговорили реформи та роботу закладів охорони здоров’я

3 липня відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації під головуванням директора департаменту Миколи Стовбана.
В її роботі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, головні лікарі центральних районних та міських лікарень, керівники обласних закладів охорони здоров’я, лікувальних закладів міста Івано-Франківська та центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Розглянуто ряд питань, які стосувалися хірургічної допомоги населенню області, виконання обсягів імунізації за 6 місяців цього року та підготовку до проведення додаткових заходів з імунізації проти кору. Також обговорили стан та проблемні питання реформування первинної, вторинної та третинної медико-санітарної допомоги.

Головний спеціаліст ДОЗ ОДА з хірургії Петро Соломчак проінформував про роботу ЗОЗ в галузі хірургії. За словами спеціаліста, в області проводиться чимало складних операцій. Він назвав райони в яких оперативних втручань було найбільше і найменше. «В нашій області кількість операцій в хірургічних стаціонарах значно більша, ніж по Україні. В основному проводяться операції на органах травлення, дихання, оперативні втручання на шкірі та підшкірній клітковині, а також судинні. Серед закладів, в яких хірургічна служба на високому рівні – Івано-Франківська ОКЛ, Івано-Франківська МКЛ, Калуська ЦРЛ, Коломийська ЦРЛ, Косівська ЦРЛ та Городенківська ЦРЛ. На жаль, низькі показники є в лікарнях міст Яремче, Тисмениця, Надвірна, Долина та Галич», – зазначив Петро Соломчак.

Також під час свого виступу спеціаліст зупинився на навчанні хірургів. Адже медицина не стоїть на місці і треба йти в ногу з часом, вдосконалювати свої знання та отримувати новий досвід.

Щодо питання імунізації проти кору, експерт ДОЗ ОДА з епідеміології Євгенія Чурпіта зазначила, що на сьогодні в Україні налічується понад 110 тисяч хворих. За словами фахівця, перебіг захворювання є дуже агресивним, 39 людей померло після ускладнень корової інфекції, з них 18 осіб – у 2018 році. З початку 2019 року в області є 2243 звернення за допомогою, з них 1700 – діти. Від початку епідемії померло двоє людей. Щоб запобігти збільшенню кількості хворих, експерт радить лікарям звертати увагу батьків та педагогів на цю проблему.

«Особливу вагу маємо звернути на дітей віком 5-9 років та осіб старше 20 років. Наша робота має бути спрямована на проведення додаткової посиленої імунізації в організованих колективах. За короткий час доведеться скласти списки по усіх навчальних закладах, щоб дізнатися, хто підлягає посиленій імунізації», – пояснила експерт.

Також під час свого виступу Євгенія Чурпіта повідомила, що в області є майже 29 тисяч доз вакцини КПК. За 6 місяців вдалося вакцинувати понад 23 тисячі дітей та близько 7 тисяч дорослого населення. Значний вплив на те, як проводиться процес вакцинації, мають ті особи, які відмовляються від щеплень. На сьогодні є майже 6 тисяч відмов.

Одним із питань порядку денного було питання щодо стану та проблеми реформування первинної, вторинної та третинної медико-санітарної допомоги. Спеціаліст ДОЗ ОДА з питань сімейної медицини Юлія Монюк наголосила на проблемних питаннях імплементації медичної реформи: недостатня кількість комп’ютерної техніки, забезпечення доступом до мережі Інтернет в сільській місцевості, недостатня кількість автотранспорту в ЗОЗ первинного рівня,створення належних умов для роботи персоналу та прийому пацієнтів в амбулаторіях,які потребують проведення капітальних ремонтних робіт з проведенням водопостачання та водовідведення – це біля 35% закладів ПМД.

У свою чергу директор департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Стовбан зазначив, що зараз ще триває етап впровадження реформи, тому багато роботи попереду. Та попри це медицина в області на високому рівні. За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за 2018 рік Івано-Франківщина показала хороший результат у напрямку «Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я», посівши 4-те місце.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *