На Прикарпатті обговорили перспективи реалізації земельної реформи

Сьогодні в Івано-Франківській облдержадміністрації з ініціативи та за участю керівників Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у форматі відеоконференції пройшов земельний форум, на якому йшлося про запровадження прозорого моніторингу, справедливого конкурентного середовища, унеможливлення корупційних схем та цивілізований ринок землі.
Саме ці питання є головними урядовими пропозиціями та напрацюваннями до початку обігу земель.

Громаду Прикарпаття представляли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, керівники фермерських господарств, аграрних підприємств, сільські голови, представники обласної та райдержадміністрацій, Держгеокадастру в області.

На форумі в режимі «питання-відповідь» відбулося обговорення тих блоків питань, які найбільше хвилюють громадськість. Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький наголосив на тому, що є політична воля і позиція Президента України Володимира Зеленського щоби навести лад у земельних відносинах. Упереджуючи гострі питання, він також зазначив, що норма щодо допуску іноземців до купівлі землі в Україні на цей час знята.

В ході діалогу Марія Савка закцентувала увагу представників міністерства на тих правках та пропозиціях, які були напрацьовані й запропоновані прикарпатськими громадами. Також учасників форуму цікавили питання нормативно-грошової оцінки землі, розміри очікуваних надходжень до загального та місцевих бюджетів, пріоритетного права купівлі землі її орендарями та здешевлення кредитів для аграріїв, позбавлення Держгеокадастру контролюючих функцій, зміна цільового призначення земель та інше.

Посадовці запевнили присутніх, що до другого читання у відповідному законопроекті врахують пропозиції, які будуть напрацьовані під час таких обговорень, які відбуваються в усіх областях України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *