На Прикарпатті проживають 1676 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

На даний час в Івано-Франківській області проживають 1676 дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, інформують в обласній клінічній дитячій лікарні.

На даний час в Івано-Франківській області проживають 1676 дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, інформують в обласній клінічній дитячій лікарні.

Ці діти, за твердженнями лікарів, хворіють частіше, ніж їх однолітки, які не зазнали шкідливого впливу радіаційного опромінення. У структурі захворювань переважають хвороби органів дихання, крові та кровотворних органів, ендокринної системи, травлення. За повідомленням департаменту охорони здоров´я облдержадміністрації, за останні 15 років збільшилася кількість дітей, у яких діагностують виникнення новоутворень, розлади психіки та поведінки, хвороби нервової системи.

Покращити ситуацію, на переконання медичних працівників, можливо завдяки забезпеченню адресної висококваліфікованої і спеціалізованої допомоги дітям, проведенню профілактичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, розробці державних програм. Для оздоровлення дітей потрібно ефективніше використовувати спеціалізовані відділення обласної дитячої клінічної лікарні, місцеві дитячі санаторії, а також збільшити фінансування амбулаторного лікування. Адже, як повідомляють лікарі, райдержадміністрації закладають на таке лікування у місцевих бюджетах лише 12-15% від потреби.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *