На Прикарпатті відкрили виставку робіт талановитого фотомайстра Василя Пилип’юка

«Долею даровані зустрічі» – під такою назвою в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрилася виставка світлин фотомайстра, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, члена НСЖУ, члена правління Національної спілки фотохудожників України Василя Пилип’юка. У рамках експозиції, – а це 65 робіт, – представлені картини із особистої колекції, жанрова палітра яких охоплює портрети, пейзажі, архітектурні ансамблі.

Привітати митця завітали перші заступники голови облдержадміністрації і облради Марія Савка та Василь Гладій, друзі та знайомі автора, поціновувачі творів Василя Пилип’юка, прикарпатські митці.

Як зазначив начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, відкриттям виставки розпочинається унікальний мистецький проект, ініційований облдержадміністрацією та обласною радою, під час якого впродовж року відбуватимуться презентації творчих надбань прикарпатських митців.

Від імені голови ОДА Олега Гончарука слова вітання адресувала фотомитцю Марія Савка. Звертаючись до автора світлин, вона наголосила, що свою творчістю Василь Пилип’юк зробив неабиякий внесок у розвиток і становлення української культури, а його роботи є візитівкою Івано-Франківщини.

«Прикарпатське Покуття дарувало світові двох відомих та надзвичайно талановитих новелістів – Василя Стефаника та Василя Пилип’юка, як фотоновеліста, світлини якого мистецтвознавці порівнюють із глибиною письменницького відображення, яке притаманне Василю Стефанику, – зазначила управлінець. – Роботи Василя Пилип’юка дають змогу переосмислити та оцінити неперевершену красу нашого краю. Адже у його руках, проникливими очима творяться дива, які ми бачимо на світлинах».

За багаторічну, невтомну і сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток національної культури та високий професіоналізм Василю Пилип’юку вручили спільну грамоту голів облдержадміністрації та обласної ради.

«Експозицією фоторобіт я намагався змінити ставлення прикарпатців до мистецької фотографії», – зазначив автор виставки. – Вона стала апогеєм та відображення власної творчості».

Слід також додати, що виставка уже експонувалася у м. Львові.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *