На семінарі обговорили як мінімізувати бар’єри для людей з інвалідністю

Доступність – це те, з чим щоденно стикаються люди з інвалідністю. Як створити для них доступне і зручне середовище – забезпечити доступ до транспорту та підвищити рівень безпечності об’єктів транспортної інфраструктури, облаштувати заклади різних сфер діяльності з урахуванням потреб інвалідів? Ці та інші питання обговорили сьогодні під час семінару-навчання за участі представників обласної, міської влади та людей з інвалідністю.
«Проблематика доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп є надзвичайно актуальною та важливою. Для ефективного вирішення проблем, з якими стикаються ці групи населення, їх зменшення та мінімізації необхідно синхронізовано і злагоджено взаємодіяти органам виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб’єктам підприємницької діяльності», – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Романюк. Він проінформував, що у майбутній «Стратегії розвитку Івано-Франківщини на 2021-2027 роки» одним із ключових напрямків є забезпечення доступності, забезпеченості, мінімізації будь-яких бар’єрів пов’язаних з мобільністю маломобільних груп та людей з інвалідністю.

Наскільки забезпечений сьогодні в області доступ інвалідів до об’єктів громадського призначення, транспорту, дорожнього господарства, сервісу, інформації та зв’язку висловлювалися присутні учасники семінару. Мовилося про сучасні вимоги до конструкції транспортних засобів щодо доступності для маломобільних груп населення; забезпечення на маршрутах загального користування транспортних засобів, пристосованих для перевезення інвалідів. Цьогоріч відповідно до чинного законодавства повинно бути до 35% такого транспорту, а з наступного року його кількість має зрости до 50%.

Представники структурних підрозділів ОДА, управління патрульної поліції та міської ради інформували про стан справ і перспективи автомобільного транспорту загального користування в Івано-Франківську та області, врахування потреб маломобільних груп населення при ремонті та реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури.

Обговорюючи проблеми, учасники заходу напрацьовували шляхи їх вирішення.

В рамках семінару представники громадської організації «Слід» презентували навчальний курс «Інвалідність не обмежує – обмежує дискримінація». Його з просвітницькою метою планують показати в районах та установах області.

У другій частині семінару заплановано попрацювати над практичними навичками для водіїв автобусів, перевізників та осіб з інвалідністю щодо користування різними типам

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *