Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Урядовій селекторній нараді йшлося про підготовку до нового навчального року в контексті матеріального забезпечення шкіл

Сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та за участі міністра освіти і науки Лілії Гриневич відбулося засідання Координаційної ради у форматі селекторної нараді з питань реформування освіти в Україні.
Івано-Франківщину в регіональній студії представляли т.в.о. голови облдержадміністрації Марія Савка, заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Мацькевич та заступник директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталя Микула.

Під час Координаційної ради з питань реформи освіти Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив прискорити підготовку до нового навчального року, особливо щодо матеріального забезпечення шкіл, закладів профтехсвіти, підключень до мережі Інтернет та комплектації підручниками.

За словами Глави Уряду, інвестиція в освіту, забезпечення доступу кожної дитини до дитячого садочка, якісної середньої освіти, якісної і ефективної професійної і вищої освіти – виключний пріоритет Кабінету Міністрів. Цього року за принципами Нової української школи навчатимуться вже 1 млн дітей. Загальний обсяг державних інвестицій тільки в НУШ вже перевищив 7 млрд грн.

«У нас не так багато часу на підготовку всієї інфраструктури до нового навчального року. Мова про впровадження принципів Нової української школи, формування доступності освіти. Все, що стосується дітей, має особливий пріоритет», – сказав Володимир Гройсман.

Під час наради Володимир Гройсман з’ясував хід освоєння бюджетних субвенцій. Цього року їх обсяг становить 1,215 млрд грн.

Окремо Глава Уряду торкнувся питання створення центрів інклюзивної освіти. На сьогодні їх функціонує вже 561. Асигнування на роботу таких центрів цього року становить 504 млн грн.

На особливому контролі інклюзивне навчання і на Івано-Франківщині. Наразі воно організовано для 467 дітей з особливими освітніми потребами.

Важливо зазначити, що на Прикарпатті активно проходить освітня реформа. Вдосконаленню освітніх процесів сприяють кошти, спрямовані в область з Державного бюджету. Це субвенція по створенню нового освітнього середовища в розмірі 39 млн грн. і виділеними коштами з місцевих бюджетів в сумі майже 6 млн грн, які направляються на закупівлю шкільних меблів, комп’ютерного обладнання, а також підготовку освітніх кадрів. Це також і кошти з Державного бюджету в розмірі 65,4 млн грн. спрямовані на підвищення якості освіти із співфінасуванням з обласного бюджету в розмірі 21 млн гривень.

Додамо, що продовжуються роботи із підготовки закладів загальної середньої освіти до нового навчального року згідно запланованого графіку. Фінансування цих робіт з обласного і місцевих бюджетів склало понад 35 млн грн.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *