Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Урядовій селекторній нараді йшлося про створення якісної системи освіти від дошкілля до вищої ланки

Сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та за участю міністра освіти і науки Лілії Гриневич відбулася Урядова селекторна нарада з питань реформування освіти в Україні.
Івано-Франківщину в регіональній студії представляли заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович та заступник міського голови Олександр Левицький.

За словами Глави Уряду, «Нова українська школа», реформа профтехосвіти та вищої освіти – це капітальна перебудова, важливий інвестиційний проект, зокрема, на рівні дошкільної освіти та середньої освіти реформи вже відчутні. За останні роки – завдяки бюджетній підтримці та фінансовій децентралізації втричі скорочено чергу до дитячих садочків. Мережа дошкільних закладів зростає ледь не щомісяця по всій країні. Кількість оновлених шкіл, в тому числі обладнаних за вимогами нового освітнього простору, так само зростає. Зараз в Україні працюють 778 опорних шкіл, які надають якісно новий рівень освітніх послуг.

Розвиток професійно-технічної освіти став пріоритетом Уряду в рамках комплексної реформи освіти. За останні два роки по всій країні створені 100 навчально-практичних центрів із шести галузевих спрямувань і 17 професій. Загальний обсяг бюджетного фінансування на оснащення центрів та оновлення навчальних програм склав близько 200 млн грн.

На нараді говорили про Нову українську школу 2019 та про можливості децентралізації, які дозволяють посилити профтехосвіту в України.

«До процесу реформи освіти активно долучається і місцева влада. Завдяки реформі децентралізації обсяги місцевих бюджетів сягнуть 270 млрд грн. Цей інструмент децентралізації має стати у нагоді створення якісного середовища – в тому числі в освіті. Ми маємо сотворити якісну нову систему в Україні – від дошкілля до вищої освіти», – зазначив Володимир Гройсман.

Глава Уряду також нагадав, що політика Уряду – повністю ліквідувати чергу до дитячих садочків до 2020 року. Забезпечити доступ до якісної середньої освіти – в одну зміну і в якісних умовах.

Також на нараді йшлося про інвестиції в освіту, надання субвенції з державного бюджету в цю галузь, проведення державних закупівель та інші актуальні освітні питання.

Віталій Федорів зауважив, що кошти субвенції, які були спрямовані в минулому році на навчальні заклади області використані в повному обсязі. Щодо цьогорічних призначень субвенції з державного бюджету, то в квітні цього року розподіл коштів буде затверджений на постійній комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків. Управління та відділи освіти в містах і районах Івано-Франківщини розпочинають закупівлю необхідного шкільного обладнання, меблів, комп’ютерів, дидактичних матеріалів на очікувану суму кошторисних призначень.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *